Ogólnopolski Tydzień Edukacji nt. Anafilaksji – kwiecień 2016

bezpłatne konsultacje z lekarzem
Bezpłatne konsultacje z lekarzami oraz szerzenie wiedzy na temat czynników wywołujących anafilaksję i tego, jak pomóc osobie we wstrząsie anafilaktycznym, to najważniejsze założenia „Tygodnia Edukacji nt. Anafilaksji”!
Marta Słupska / 18.07.2016 13:24
bezpłatne konsultacje z lekarzem

Alergia obniża jakość Twojego życia? Masz pytania dotyczące tej choroby? Skorzystaj z bezpłatnej porady lekarza alergologa. Bezpłatne dla pacjentów konsultacje odbędą się w dniach 18-24 kwietnia w ramach trzeciej edycji „Tygodnia Edukacji nt. Anafilaksji”. Dyżury alergologiczne zaplanowano w przychodniach na terenie całej Polski. Akcja jest częścią kampanii „Przygotuj się na wstrząs!”, objętej patronatem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Z roku na rok przybywa osób skarżących się na różnego rodzaju uczulenia. Załzawione oczy, wodnisty katar, uciążliwe kichanie może skutecznie popsuć samopoczucie i obniżyć jakość funkcjonowania na co dzień.

Pomimo tego, że alergia nie jest stanem bezpośredniego zagrożenia życia, to zwiększa ona ryzyko wystąpienia reakcji anafilaktycznej i wstrząsu anafilaktycznego.

Podczas Tygodnia Edukacji nt. Anafilaksji lekarze wytłumaczą, jak sobie z nią radzić, jak unikać czynników wywołujących anafilaksję oraz jak prawidłowo zachować się wobec osoby we wstrząsie anafilaktycznym. Dodatkowo będzie można dowiedzieć się jakie są objawy wstrząsu, jak się na niego przygotować, gdzie szukać pomocy i jak samemu takiej pomocy udzielić.

W poprzednich latach akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem pacjentów i ich rodzin. Dotarła do mieszkańców ponad 80 miast na terenie całej Polski.

Informacje o zapisach na konsultacje można znaleźć na stronie www.przygotujsienawstrzas.pl, oraz w ośrodku zdrowia w danym mieście. W każdej z przychodni biorącej udział w akcji rozwieszone będą plakaty z niezbędnymi informacjami, oznaczone żółto-czarnym logo kampanii „Przygotuj się na wstrząs!”.

Pacjenci będą przyjmowani na konsultacje według zapisów do konkretnej przychodni.

Co musisz wiedzieć o anafilaksji? 
Czym jest anafilaksja? 
Jakie są najczęstsze przyczyny anafilaksji?

Na podstawie materiałów prasowych „Przygotuj się na wstrząs!”/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA