„Ogólnopolskie Manewry HOPR 2013”

Manewry rozpoczną się w piątek 5 kwietnia 2013 roku i potrwają do niedzieli. Będzie to okazja m.in. do podjęcia zadań związanych z doskonaleniem umiejętności działania przy osobach wymagających pomocy medycznej. Zdrowie.wieszjak.polki.pl jest patronem medialnym akcji.
/ 02.04.2013 09:33

W piątek 5 kwietnia br. w Myślenicach rozpoczną się „Ogólnopolskie Manewry HOPR 2013”.  Wtedy też z całej Polski zjadą się harcerze – ratownicy, zrzeszeni w Harcerskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym działającym z ramienia Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Manewry potrwają do niedzieli.

W tych dniach uczestnicy Manewrów będą musieli się zmierzyć z wieloma zadaniami związanymi z doskonaleniem umiejętności działania przy osobach wymagających pomocy medycznej.

Oprócz wewnętrznych gier i ćwiczeń terenowych ratowników HOPR na obszarze całego miasta będzie można także przećwiczyć umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Będzie to też doskonała okazja zobaczyć harcerzy – hoprowców w prawdziwej akcji przy udziale profesjonalnych ratowników na co dzień czuwających nad naszym zdrowiem i życiem. A to wszystko już w sobotę 6 kwietnia 2013 r. o godzinie 13:30 na Myślenickim Rynku.

Patronat honorowy:

  • Maciej Ostrowski - Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.
  • Józef Tomal – Starosta Powiatu Myślenickiego.
  • Tomasz Burkat – Komendant Straży Miejskiej Miasta i Gminy Myślenice.
  • mł. insp. Artur Święch – Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach.

Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź na stronę: www.hopr.zhr.pl/manewry.

Zobacz też serwis Pierwsza pomoc

Źródło: materiały prasowe HOPR/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!