Baseny termalne zyskują na popularności. I słusznie! Relaksują i pozwalają podreperować zdrowie, co jest szczególnie ważne przed nadchodzącymi, zimowymi miesiącami. Jak kąpiel w basenach termalnych wpływa na zdrowie? Przeczytaj!
fot. Fotolia
Jaki wpływ mają termy na organizm?
Dzięki ciepłu wodu minerały, m.in. siarczki i siarczany, krzemionkę czy potas. łatwiej przenikają do organizmu wywierając pozytywny wpływ na układ krążenia, przemianę materii, gospodarkę hormonalną, a także stan psychofizyczny. Dlatego wykorzystywane są np. w procesach rekonwalescencji po zabiegach i dłuższych procesach leczniczych, wspierają także rehabilitację po urazach czy chorobach układu kostnego. Co ciekawe, ich dobroczynne właściwości pomagają w leczeniu demencji czy otępienia, a także w profilaktyce chorób takich jak Alzheimer czy Parkinson.
Meteopatów powinien zaciekawić fakt, że pobyt w termach przyczynia się do zapobiegania zimowej depresji, przywraca dobre samopoczucie i redukuje stres.
Gdzie szukać term w Polsce?
Żeby skorzystać z pozytywnej mocy term wcale nie musisz jechać w daleką podróż. Polskie termy znane i docenianie są na całym świecie, a znajdziesz je w takich miejsach jak np.:
- Białka Tatrzańska,
- Bukowina Tatrzańska
- Zakopane
- Termy Maltańskie w Poznaniu
- Termy Uniejów
Na podstawie materiałów prasowych www.travelist.pl
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!