Laureaci nagród Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Prezesów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego/ fot. Bayer

Prestiżowe nagrody medyczne dla kardiologów i ginekologów

Dr hab. Katarzyna Stolarz-Skrzypek z Uniwersytetu Jagiellońskiego została tegoroczną laureatką Nagrody Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Natomiast Nagrodę Prezesów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego otrzymał seksuolog dr Krzysztof Nowosielski za prace naukowe z zakresu położnictwa.
/ 18.12.2012 15:20
Laureaci nagród Prezesów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Prezesów Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego/ fot. Bayer

Nagrody wręczono podczas gali w Filharmonii Narodowej. Od kilkunastu lat te prestiżowe wyróżnienia honorują nie tylko dorobek naukowy i innowacyjność badawczą laureatów, ale również ich postawę wobec pacjentów. Kapituły konkursowe tworzą wybitni naukowcy: autorytety w dziedzinie kardiologii i ginekologii, w tym prezesi i wiceprezesi obu towarzystw, a także konsultanci krajowi i wojewódzcy tych specjalizacji. Corocznie nagrodą każdego z towarzystw nagradzany jest jeden laureat. Dotychczas wyróżnienia przyznano kilkudziesięciu wybitnym polskim specjalistom z ośrodków medycznych i badawczych w całym kraju.

- Już po raz dwunasty mamy zaszczyt wspierać wybitnych badaczy i praktyków, reprezentujących świat polskiej kardiologii i ginekologii – mówi Beata Kozłowska-Boszko, dyrektor medyczny firmy Bayer. I dodaje: – Innowacyjność pracy laureatów i ich postawa wobec pacjentów jest nam szczególnie bliska, zgodnie z motto firmy „Science For A Better Life”.

Dr hab. Katarzyna Stolarz-Skrzypek pracuje w Instytucie Kardiologii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej praca doktorska dotyczyła zmienności rytmu serca w nadciśnieniu tętniczym, zaś tytułem rozprawy habilitacyjnej był „Polimorfizm genów homeostazy sodowej a rozwój nadciśnienia tętniczego i subklinicznych zmian narządowych w jego przebiegu”. Jest autorką szeregu prac naukowych z tego zakresu.

Dr Krzysztof Nowosielski pracuje m.in. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Tychach oraz Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu. Jest również komentatorem medialnym w zakresie ginekologii i położnictwa. Jego praca doktorska dotyczyła seksualności i jakości życia kobiet chorujących na cukrzycę. Dr Nowosielski jest autorem ponad 130 prac naukowych oraz recenzentem w międzynarodowych czasopismach branżowych.

Polecamy: serwisy Ginekologia i Kardiologia

Źródło: biuro prasowe Bayer/ mk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: zdrowie
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)