„Przeprogramuj swój umysł na miłość. Jak zbudować szczęśliwy związek” – recenzja

Czy zdarzyło ci się pomyśleć, że życie z instrukcją obsługi związków damsko-męskich byłoby zdecydowanie łatwiejsze? Doktor Marsha Lucas najwyraźniej podziela twoje zdanie. Jej książka bowiem, to przejrzysta instrukcja dotycząca twojego umysłu który – jak się okazuje – ma wiele wspólnego z tym, jaki związek tworzysz z partnerem. Skorzystaj z porad autorki i… przeprogramuj swój umysł na miłość.
/ 20.03.2013 15:16

Książka dr Marshy Lucas „Przeprogramuj swój umysł na miłość. Jak zbudować szczęśliwy związek” jest nietypowa przynajmniej z kilku względów. Przede wszystkim w przyjazny czytelnikowi sposób przedstawia zagadnienia neurobiologii, tym samym opowiadając o roli mózgu w relacjach damsko-męskich. Ponadto wszystkie prezentowane zagadnienia przyjęły formę przewodnika programisty. W roli programisty występuje czytelnik, który dostaje trudne zadanie – musi przeprogramować swój umysł i pozbyć się z niego wszystkiego, co nie sprzyja tworzeniu dobrego związku.

Autorka nie pozostawia jednak czytelnika samego – w książce oprócz teorii zamieszcza również praktyczne porady. A wszystko to opisane w sposób jasny  i wyjątkowo dowcipny. Można się o tym przekonać, czytając chociażby spis treści – zabawne są już tytułu rozdziałów: „wyłącznik bezpieczeństwa zapobiegający przegrzaniu” czy „instalowanie regulatora oświetlenia”. Rozdziały te nie mają jednak nic wspólnego z elektryką czy oświetleniem, chyba, że chodzi o oświecenie umysłu.

Dr Marsha Lucas wyjaśnia również ciekawe zagadnienia dotyczące medytacji uważności i w zabawny sposób pomaga zrozumieć, jak pracuje mechanizm związku i jak należy go pielęgnować.

Choć instrukcje obsługi zwykle odkładamy na bok i próbujemy „opanować” urządzenia własnymi siłami, to tę instrukcji, jako pozycję obowiązkową, szczególnie polecamy.

Więcej na temat książki w jej zakładce.

Polecamy: Jak na nowo rozpalić namiętność w związku?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!