Seminarium edukacyjne "Innowacje w leczeniu nowotworów układu moczowo-płciowego u mężczyzn"

W Warszawie 22 kwietnia 2013 r. w auli Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej Polskiej Akademii Nauk im. Macieja Nałęcza, przy ul. Ks. Trojdena 4 odbędzie się seminarium pt.: „Innowacje w leczeniu nowotworów układu moczowo-płciowego u mężczyzn – ocena dostępności w Polsce”. Portal Zdrowie.wieszjak.polki.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
/ 02.04.2013 15:36

Celem nadrzędnym seminarium jest ukazanie występujących w Polsce ograniczeń dostępu do technologii medycznych, wykorzystywanych w uroonkologii oraz dyskusja dotycząca sposobów poprawy tego stanu.

Do udziału w seminarium zaproszeni są lekarze specjaliści z różnych dziedzin medycyny, zarówno klinicyści, jak i pracownicy naukowi zainteresowani problematyką seminarium.

 Seminarium będzie składać się z 2 części: wystąpienia prelegentów oraz debaty.  Dyskusja będzie poświęcona możliwości zniesienia barier dostępu do świadczeń zdrowotnych wykorzystywanych w leczeniu nowotworów układu moczowo-płciowego, w ramach ograniczonych środków finansowych. Do debaty zaproszeni zostaną przedstawiciele: MZ, NFZ, AOTM, organizacji pacjentów, eksperci medyczni. Panel dyskutantów będzie odnosił się do najważniejszych problemów poruszonych w prezentacjach.

Źródło: materiały prasowe Fundacja Watch Health Care/kk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)