Seminarium "Innowacje w leczeniu niepłodności – ocena dostępności w Polsce"

26 czerwca w Warszawie w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej, przy ul. Ks. Trojdena 4, odbędzie się seminarium edukacyjne "Innowacje w leczeniu niepłodności – ocena dostępności w Polsce". Organizatorem spotkania jest Fundacja Watch Health Care. Zdrowie.wieszjak.polki.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
/ 17.06.2013 08:19

Celem nadrzędnym spotkania jest ukazanie występujących w Polsce ograniczeń dostępu do innowacyjnych metod wykorzystywanych w leczeniu niepłodności oraz dyskusja nad możliwościami poprawy dostępności do deficytowych technologii medycznych w systemie ochrony zdrowia.

Przewodnictwo nad komitetem naukowym seminarium objął: prof. Marian Szamatowicz. W skład komitetu wchodzą również: prof. Waldemar Kuczyński, prof. Rafał Kurzawa, prof. Zbigniew Szawarski, lek. med, MBA Maciej Nowicki.

Seminarium będzie się składać z 3 części:

  • część I – wyzwania stojące przed medycyną reprodukcyjną w Polsce,
  • część II – refundacja leków w procesie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego - poszukiwanie rozwiązao dla oceny technologii medycznych,
  • część III – dyskusja z konferencją prasową.

Debata ukierunkowana będzie na możliwości zniesienia barier dostępu do świadczeń zdrowotnych wykorzystywanych w leczeniu niepłodności, w ramach ograniczonych środków finansowych.  Do debaty zaproszeni zostaną przedstawiciele: Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, Agencji Oceny Technologii Medycznych, organizacji pacjentów, eksperci medyczni, przedstawiciele instytucji ubezpieczeniowych.

Więcej informacji na temat konferencji: www.korektorzdrowia.pl/konferencje.

Polecamy: Jakie są przyczyny niepłodności u kobiet i mężczyzn?

Źródło: Fundacja WHC/ mk

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!