Ludzie, którzy cierpią na utratę pamięci i deficyty poznawcze, częściej wykazują zmniejszanie objętości niektórych obszarach mózgu na wczesnym etapie, w porównaniu z tymi, którzy nie chorują na Alzheimera. Zmiany te można zobaczyć w MRI mózgu, jak wynika z raportu doktora Bradforda Dickersona z Harvard Medical School oraz Massachusetts General Hospital i innych naukowców opublikowanego w czasopiśmie „Neurology”. Zespół pracował z setkami skanów mózgów pacjentów na różnych etapach choroby Alzheimera, które zostały zebrane z bazy danych „Initiative”.
Zespół Dickersona zidentyfikował dziewięć regionów kory mózgu, które wydają się być najbardziej podatne na chorobę Alzheimera. Dzięki skanowaniu mózgu mogli zobaczyć, że te dziewięć obszarów mózgu wydają się być mniejsze u osób, u których rozwinie się choroba Alzheimera.
Skanowanie mózgu może pomóc pacjentom – wczesna interwencja daje większą szansę na skuteczne leczenie choroby.
Zobacz też: dział Choroby neurologiczne
Źródło: time.com/mn
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!