Sposoby na siniaki fot. Fotolia

Sposoby na siniaki - 3 metody na przyspieszenie gojenia

Choć nie są groźne, bolą i wyglądają nieestetycznie. Co zrobić, by przyspieszyć wchłanianie się siniaków? Poznaj 3 skuteczne sposoby!
Marta Wilczkowska / 30.09.2019 10:10
Sposoby na siniaki fot. Fotolia

Siniak powstaje, gdy w efekcie urazu naczynka znajdujące się tuż pod skórą pękają. Krew wylewa się z nich do okolicznych tkanek. To wywołuje obrzęk i zasinienie skóry. Większość siniaków goi się sama w ciągu 7-10 dni. Można jednak przyspieszyć ten proces. Poznaj 3 skuteczne sposoby na siniaki!

Jak przyspieszyć znikanie siniaków? Poznaj 3 skuteczne sposoby na siniaki!

1. Zimne kompresy

Zaraz po wypadku przyłóż na stłuczone miejsce zimny kompres, który zahamuje wewnętrzne krwawienie i zmniejszy obrzęk. Możesz go zrobić np. wkładając pokruszony lód między warstwy złożonej ściereczki. Po 15-20 minutach zrób przerwę. Zabieg możesz powtórzyć 3-4 razy.

2. Rozgrzewające okłady

Gdy od urazu upłynęło już trochę czasu, zastosuj ciepły, wilgotny kompres. To rozszerzy naczynka krwionośne, dzięki czemu organizm szybciej wchłonie krew z tkanek. Możesz go wykonać z ręcznika zamoczonego w wodzie. Gdy wystygnie, zmień go na nowy. Powtórz to 2-3 razy.

3. Maści przeciwbólowe

Ulgę przyniesie ci też nanoszenie na skórę preparatów kojących ból czy uszczelniających naczynia. Dzięki temu pozbędziesz się przykrych dolegliwości towarzyszących pojawieniu się siniaka i przyspieszysz proces gojenia.

Poznaj domowe sposoby na różne dolegliwości:

Na podstawie artykułu Beaty Prasałek z Poradnika Domowego

 

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/09.12.2017 11:53
Mnie pomogło uziemianie się. Sporo o tym poczytałam i postanowiłam spróbować. Kupiłam prześcieradło uziemiające w sklepie internetowym club-tv i odkąd na nim śpię, organizm dużo szybciej się regeneruje. To metoda alternatywna, ale bezinwazyjna i skuteczna.
/04.07.2014 14:30
mój sposób na siniaki to zimne okłady i dużo witaminy c, bo podobno dobrze działa na żyły :)