Świecący pies pomoże w leczeniu parkinsona i alzheimera?

Podczas nauki komendy „waruj zostań” pies ma leżeć przed dłuższy czas,dlatego należy zwrócić uwagę na rodzaj powierzchni, na jakiej ma się położyć.
To nie żart: naukowcy z Seulu wyhodowali psa, którego ciało emituje światło o fluorescencyjnym zabarwieniu. Suczka Tegon, dzięki swoim właściwościom, ma pomóc opracować terapię m.in. na parkinsona i alzheimera - czytamy na stronie www.rp.pl.
/ 29.07.2011 10:53
Podczas nauki komendy „waruj zostań” pies ma leżeć przed dłuższy czas,dlatego należy zwrócić uwagę na rodzaj powierzchni, na jakiej ma się położyć.

Narodziny Tegon zostały podane do publicznej wiadomości dopiero teraz, chociaż suczka przyszła na świat już w 2009 roku. Wygląda jak zwyczajny pies rasy beagle, jednak pod wpływem promieniowania ultrafioletowego jej ciało emituje światło o fluorescencyjnym zabarwieniu. Dzieje się tak, gdy pies zjada karmę z antybiotykiem deksocykliną. Ta niezwykła właściwość Tegon ma (według naukowców z seulskiego Uniwersytetu Narodowego, którzy ją wyhodowali) pomóc w terapii nieuleczalnych obecnie schorzeń, m.in. parkinsona i alzheimera. Wszczepiony suczce gen (ten, który sprawia, że pies wydziela światło) można zastąpić innym, który u ludzi wywołuje chorobę.

Badania naukowców trwały 4 lata i pochłonęły około 3 mln dolarów.

Polecamy także: dział Zooterapia

Źródło: www.rp.pl/mn

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA