Teva – pomoc Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” fot. Teva

Teva – pomoc Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”

Nie od dziś wiadomo, że wspólny cel najbardziej jednoczy ludzi – nawet pracowników którzy na co dzień pracują w różnych częściach Polski. Szczególnie, jeśli jest to szczytny cel.
Marta Słupska / 13.01.2017 10:54
Teva – pomoc Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” fot. Teva

Dzięki inicjatywie TEVACTIVE 165 pracowników Teva Pharmaceuticals Polska zebrało środki potrzebne na sprzęt rehabilitacyjny przeznaczony do reedukacji chodu pacjenta w różnych stadiach zaawansowania terapii ruchowej Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Jak do tego doszło?

Kilometry wymieniane na złotówki

W trakcie trwania akcji TEVACTIVE pracownicy Teva Pharmaceuticals Polska, korzystając z aplikacji mobilnej przeznaczonej do zbierania wyników osiągniętych podczas indywidualnych treningów biegowych, marszu bądź jazdy na rowerze, zbierali kilometry które następnie wymieniane były na złotówki w systemie 1km = 1zł za bieganie i chodzenie oraz 1km = 0,5 zł za jazdę na rowerze.

Początek inicjatywy miał miejsce 15 września 2015 r. z inicjatywy pracowników, którzy  zgłosili projekt  w ramach programu dla pracowników InicjaTeva. W trakcie 12 miesięcy trwania akcji zaangażowani pracownicy osiągnęli łącznie wynik 112 870 km, które następnie firma TEVA przeliczyła na złotówki i przeznaczyła kwotę 112 870 zł na innowacyjny sprzęt rehabilitacyjny. Sprzęt został przekazany 19 grudnia Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” zajmującej się wsparciem dzieci chorych i niepełnosprawnych na terenie całego kraju. Fundacja pomaga również finansowo placówkom leczniczym, opiekuńczym i wychowawczym.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą", z którą jestem związana od lat, zrzesza już ponad 30 tysięcy chorych i niepełnosprawnych dzieci z całego kraju. Z myślą o nich uruchomiliśmy trzy ośrodki rehabilitacyjne w Warszawie: AMICUS, BIOMICUS i CEMICUS. Potrzeby są jednak cały czas ogromne, dlatego wielkie podziękowania należą się firmie TEVA i jej pracownikom, którzy nie szczędząc wysiłku, przekuwali kilometry na złotówki. Dzięki nim nasz Ośrodek Rehabilitacji AMICUS będzie mógł się poszczycić nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym. To udowadnia, że w niesieniu pomocy najważniejszą rolę odgrywa współpraca oraz że nic nie integruje lepiej i nie przynosi większej satysfakcji niż spowodowanie szczerego uśmiechu na twarzy dzieci
– mówi Beata Tyszkiewicz, Prezydent Wspólnoty „Zdążyć z Pomocą”.

Teva Pharmaceuticals Polska od wielu lat angażuje się w działania uwzględniające potrzeby społeczeństwa oraz wsparcie społeczności lokalnych i organizacji pozarządowych, remontując salki dla dzieci w szpitalach publicznych i udzielając się w akcjach wolontaryjnych. Firma także wspiera i promuje zdrowy styl życia wśród swoich pracowników i ich rodzin poprzez organizowanie badań przesiewowych, warsztatów zdrowia i wiele innych inicjatyw.

Wierzymy, że działania z zakresu odpowiedzialności społecznej, w tym wolontariatu pracowniczego, umożliwiają wzbudzanie w nas przekonania o możliwości odgrywania ważnej roli w zmienianiu dni na lepsze. Dodatkowo pozwalają nam one na integrację naszych pracowników, którzy często na co dzień pracują w różnych częściach Polski. Nie od dzisiaj wiadomo, że nic nie łączy bardziej niż wspólny cel, zwłaszcza związany z pomocą innym. Od lat promujemy zdrowy styl życia wśród naszych pracowników. Podejmowanie takich inicjatyw jak TEVACTIVE pozwala nam połączyć wszystkie te działania – wspieranie poprawy kondycji fizycznej i psychicznej osób zatrudnionych w naszej firmie, ich edukację w zakresie zdrowego życia, integrację i mobilizację do wspólnego działania oraz przyczynianie się do pomocy osobom potrzebującym. Dlatego serdecznie chciałabym podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w tę inicjatywę i dzięki którym pomoc Fundacji była możliwa
– mówi Anna Załuska, kierownik działu komunikacji w Teva Pharmaceuticals Polska. 

Od operacji do rehabilitacji - jak przywrócić ręce sprawność?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!