Uciążliwy ból pleców? Mamy na to sposób!

Podczas chłodów częściej odczuwasz dokuczliwy ból kręgosłupa lub stawów? To mogą być początki reumatyzmu! Zobacz, jak sobie z nim radzić
/ 13.01.2014 00:36

Jesień i zima w obszarze zdrowia oznaczają często nie tylko czerwony nos. Zimniejsze miesiące i zmiany pogody mogą potęgować bóle reumatyczne, w tym kręgosłupa i stawów.

Uciążliwy ból pleców? Mamy na to sposób!

Fotolia

Według badań problem ten dotyka już co drugiego z nas. Wiek przestaje mieć znaczenie, a dolegliwości często są przewlekle. Oto jak można radzić sobie z bólami reumatycznymi.

Domowym sposobem

Rozgrzewające kąpiele, zwłaszcza te wzbogacone ziołowymi naparami, na przykład z sosnowego igliwia, podziałają kojąco i odprężająco. Zamiast odwaru do wanny można dodać kilkanaście kropli olejku sosnowego (pod strumień wody). Kuracja powinna być systematycznie powtarzana.


Pomoc z apteki

Szukając pomocy na przewlekłe bóle reumatyczne, pytajmy w aptece o preparaty o naturalnym składzie, które nie oddziałują farmakologicznie i przy częstym stosowaniu są bezpieczne dla naszego organizmu. A jeśli ból staje się bardzo uciążliwy i długotrwały, warto zasięgnąć porady lekarza. Specjalista określi, czy leczenie domowymi sposobami i preparatmi bez recepty jest wystarczające, czy może konieczne będzie podjęcie specjalistycznej terapii

Na podstawie materiałów pracowych Reumo Terapia

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!