Ulga dla zmęczonych nóg

Ruscoven żel zmniejsza wrażenie ciężkości nóg, łagodzi uczucie pieczenia, poprawia mikrokrążenie nóg.
/ 16.03.2006 16:57

Niewydolność żylna to częsta dolegliwość szczególnie wśród kobiet. Objawami są obrzęki, skurcze i bóle w okolicy łydek, uczucie napięcia żył i ciężkości nóg. W dalszym etapie choroba powoduje rozszerzenie naczyń (pajączki), powstawanie żylaków oraz owrzodzeń podudzi.
Ruscoven żel zawiera ekstrakty roślinne, które przynoszą ulgę zmęczonym nogom. Dzięki swoim składnikom bogatym w naturalne substancje aktywne jest skuteczną pomocą w przywróceniu napięcia i elastyczności skóry, zmniejsza wrażenie ciężkości nóg, łagodzi uczucie pieczenia, poprawia mikrokrążenie nóg.
Wyciąg z owoców kasztanowca zawarty w preparacie działa uszczelniająco na ściany naczyń włosowatych, zmniejsza ich kruchość, przeciwdziała stanom zapalnym i zastojom żylnym.
Wyciąg z ruszczyka stosowany jest w zaburzeniach krążenia żylnego, ma działanie przeciwobrzękowe. Znosi uczucie ciężkości nóg, przeciwdziała kurczom mięśni łydek. Liście wąkroty azjatyckiej zwiększają napięcie oraz sprężystość żył i naczyń włosowatych oraz poprawiają mikrokrążenie.
Ekstrakt z liści winorośli zawiera składniki mające działanie ściągające i uszczelniające, powodując lepszy przepływ w żyłach.
Liście oczaru wirginijskiego wykazują działanie ściągające i przeciwkrwotoczne.
Olejek miętowy powoduje uczucie świeżości.

Skuteczność preparatu potwierdzają badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Mediolanie.

Skład: kasztanowiec, ruszczyk, wąkrota azjatycka, winorośl, oczar wirginijski, olejek miętowy
Ruscoven żel dostępny jest w najlepszych aptekach.
Producent: Aboca Azienda Agraria - wiodący na rynku włoskim, producent naturalnych produktów opartych na roślinach leczniczych, stosujący w procesie upraw wyłącznie metody organiczne w pełni zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej.
Dystrybutor: PharmaGea sp. z o.o., ul. Słoneczna 116 A, Stara Iwiczna, 05-500 Piaseczno


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!