noworodek dawcą organów fot. screen Facebook: Jessica Shnurman

Urodziła się, by uratować inne życie. 9-dniowa Lilah dawcą organów

Takie historie rozdzierają serce. Rodzice zdecydowali się nie przerywać ciąży, choć wiedzieli, że ich córeczka umrze niebawem po narodzinach. Malutka Lilah ocaliła życie innego dziecka.
Małgorzata Germak / 28.09.2018 13:44
noworodek dawcą organów fot. screen Facebook: Jessica Shnurman

To musiała być najtrudniejsza decyzja w ich życiu. Gdy podczas kontrolnego USG przeprowadzonego w 13. tygodniu ciąży okazało się, że ich córeczka ma śmiertelne schorzenie, nie przerwali ciąży. Choć wiedzieli, że dziewczynka umrze zaraz po porodzie, chcieli, aby przyszła na świat i uratowała życie innego dziecka. Mając zaledwie 9 dni Lilah została dawcą organów.

Najmniejszy wcześniak w Polsce uratowany! Faustynka wkrótce opuści szpital

Tego dnia pękły im serca! Jessica i Sampson Shnurman ze stanu Iowa (USA) w 13. tygodniu ciąży dowiedzieli się podczas badania USG, że ich nienarodzone dziecko ma w górnej części kręgosłupa dużą torbiel wypełnioną płynem. Lekarze powiedzieli wprost – Lilah nie przeżyje poza organizmem matki. Torbiel uniemożliwi rozwój mózgu dziecka.

Mimo tej strasznej diagnozy rodzice zdecydowali się nie przerywać ciąży. Upewnili się, że ich córka od razu po narodzinach będzie mogła zostać dawcą organów i postanowili, że uratuje życie innego dziecka.

Lilah urodziła się 29 sierpnia i przeżyła dłużej niż się spodziewano. Jessica z mężem i 2-letnim synem Ablem mogli ją zabrać do domu. „Jej pierwsze spojrzenie i płacz to był najcenniejszy dla nas moment” – mówili rodzice w rozmowie z Daily Mail.
Lilah zmarła 9. dnia w ramionach swojej mamy. Jej malutkie serduszko zostało przekazane innemu potrzebującemu dziecku. Pobrano też od dziewczynki płuca na badania medyczne.

Nie byliśmy pewni, czy urodzi się żywa. Ale nie potrafiliśmy przerwać ciąży. Pozwoliliśmy Bogu podjąć tę decyzję
– mówiła Jessica.

Choć dziewczynka żyła tylko 9 dni, jej rodzice podkreślają, jak cenny był dla nich ten czas. „Poczuliśmy, jak to jest być czteroosobową rodziną i to było wyjątkowe” – wyznał ojciec Lilah na łamach Daily Mail.

Matka dziewczynki powiedziała, że to dla nich bardzo ważne, że część ich córki ma możliwość być w kimś innym. „Chcielibyśmy się kiedyś spotkać z rodzicami dziecka, do którego trafiły zastawki z serduszka naszej córki i usłyszeć ich historię” – mówi Sampson, tata Lilah.
A Jessica dodaje: „To że Lilah uratował komuś życie, jest dla nas pocieszeniem”.

Czytaj też:Mama trojaczków urodziła. Zdjęcia jej ciążowego brzucha robiły furorę w sieci. Jak wygląda teraz?Jej ciało to skóra i kości. Cierpiąca na anoreksję 26-latka waży jedynie 17 kilogramów. Jej stan jest krytyczny

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)