Witamina B12

Witamina B12

Operuje się także określeniem kobalamina. Przyczynia się do powstawania materiału genetycznego (DNA i RNA), a także wspomaga prawidłowe utrzymanie układu nerwowego, przez co pomaga w zachowaniu równowagi psychicznej i ułatwia przyswajanie wiedzy. Jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na rozwój czerwonych krwine
/ 22.06.2017 15:01
Witamina B12

Operuje się także określeniem kobalamina.

Przyczynia się do powstawania materiału genetycznego (DNA i RNA), a także wspomaga prawidłowe utrzymanie układu nerwowego, przez co pomaga w zachowaniu równowagi psychicznej i ułatwia przyswajanie wiedzy. Jest bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na rozwój czerwonych krwinek.

Zagrożenia przy niedoborze witaminy B₁₂

Do najczęstszych dolegliwości spowodowanych niedoborem witaminy B₁₂ należą: drętwienie i mrowienie w nogach, stany depresyjne, anemia, częste biegunki, jąkanie się, zaburzenie pracy śluzówki żołądka, ciągłe zmęczenie i ogólne rozdrażnienie.

Gdzie szukać witaminy B₁₂

Znajdziemy ją w serach żółtych, wątrobie wieprzowej i wołowej, nerkach wieprzowych i wołowych, mózgu wieprzowym i cielęcym, ozorze wołowym, baraninie, a także rybach takich jak łosoś, pstrąg, śledź i makrela.mwmedia

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!