Wybielanie zębów w domu - przegląd 9 past i preparatów wybielających zęby

Chcesz mieć piękny, biały uśmiech? Zobacz, jak możesz wybielić zęby w domu!
Marta Wilczkowska / 25.03.2014 07:00
Czy wiesz, że widząc kogoś po raz pierwszy przede wszystkim zwracamy uwagę na dłonie, buty i.... zęby? Zdrowy, biały uśmiech potrafi zdziałać cuda - poprawia nasze pierwsze wrażenie, ułatwia kontakty z innymi, a co najważniejsze - poprawia humor i samoocenę! Co zrobić, by cieszyć się lśniąco-białym uśmiechem na co dzień?

Jak zadbać o białe zęby?

Na powstawanie przebarwień na zębach ma wpływ wiele czynników, m. in. palenie tytoniu, picie kawy i mocnych naparów czarnej herbaty czy po prostu upływający czas. Jeśli chcesz zapewnić sobie piękny uśmiech najlepiej wyeliminować czynniki szkodzące zębom. Jeśli jednak przebarwienia już się pojawiły lub nie jesteś w stanie zrezygnować z przyjemności porannej kawy, możesz postawić na preparaty wybielające zęby do domowego stosowania.


Jak wybielać zęby w domu?

W aptekach i drogeriach dostępne są preparaty do domowego wybielania zębów. Możesz wybierać między preparatami do codziennego stosowania (płukanki i pasty wybielające) lub zestawami kilkudniowych kuracji wybielających. W przypadku pierwszych możesz trochę dłużej czekać na efekt ich działania, jednak regularne stosowanie zapewni ci piękny, biały uśmiech na długo. Jeśli zdecydujesz się na kilkudniową kurację, nie zapominaj o zadbaniu o zęby również po jej zakończeniu! W oby przypadkach warto też zasięgnąć tez rady stomatologa - specjalista pomoże dobrać najlepszą kurację lub zaproponuje coś z oferty dostępnej w gabinetach stomatologicznych.

Poznaj kilka sposobów na wybielanie zębów w domu!

Czytaj także:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!