Zaburzenia hormonalne - objawy 7 zaburzeń hormonalnych

Od poziomu hormonów zależy nasze zdrowie, nastrój oraz wygląd. Sprawdź, jakie objawy powinny skłonić Cię do ich zbadania
Marta Wilczkowska / 08.09.2015 07:00

W naszym organizmie znajduje się ponad sto hormonów – tyle, przynajmniej na razie, odkryli naukowcy, choć nie mają pewności, czy tego typu związków nie ma jeszcze więcej.  A ponieważ połączone są w mocno skomplikowaną sieć powiązań, czasem wystarczy, że niedobór lub nadmiar jednego z nich, by cały porządek hormonalny organizmu został zachwiany.

Skąd się biorą zaburzenia hormonalne?

To przysadka mózgowa decyduje, ile i jakiego hormonu potrzebuje nasz organizm. Jest hormonalnym centrum dowodzenia kontrolowanym przez podwzgórze. Do przysadki docierają informacje o zapasach hormonów i ich niedoborze. O tym, czy ilość hormonów jest wystarczająca, decyduje właśnie podwzgórze. Czasami jednak organizm nie może sobie sam poradzić z utrzymaniem porządku hormonalnego. Wówczas pojawiają się objawy, które nawet dla lekarza mogą stanowić zagadkę. Dlatego podpowiadamy, na jakie symptomy warto zwrócić uwagę i jakie badania wtedy wykonać.

Dowiedz się więcej o zaburzeniach hormonalnych prowadzących do obniżenia płodności z naszego forum medycznego.


Czytaj także:

7 objawów zaburzeń hormonalnych, które powinny skłonić Cię do zrobienia badań:

Artykuł z "Pani Domu"

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/16.04.2017 20:35
Wszędzie pełno reklam i ciągle przeskakujacy ekran.. Nic sie nie dowiedziałam, nie doczytalam do końca..
/19.01.2017 18:24
Gdzie te 7 objawów !!!!!!!! Gdzie ??????
/18.03.2016 15:54
Trzeba znaleźć dobrego ginekologa, który zleci raz na jakiś czas badanie. Mój ginekolog - Wojciech Gwara (Tychy) co jakiś czas właśnie zleca mi badania i bywa, że czasami trzeba coś wyregulować. Tak właśnie postępuje dobry lekarz, czuję się zaopiekowana.
POKAŻ KOMENTARZE (6)