Zastrzyk z kwasu hialuronowego, Desirial fot. Fotolia

Zastrzyki z kwasu hialuronowego w ginekologii estetycznej

Przeczytaj, na czym polega nowatorski zabieg ginekologii estetycznej i dowiedz się, czy ty też możesz z niego skorzystać!
Marta Wilczkowska / 24.06.2015 17:17
Zastrzyk z kwasu hialuronowego, Desirial fot. Fotolia
Coraz więcej kobiet przestaje wstydzić się problemów z estetyką okolic intymnych. Jako odpowiedź na ich potrzeby powstała ginekologia estetyczna, dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny XXI wieku. Zabiegi, które ma do zaoferowania poprawiają wygląd, ale też i funkcje narządów płciowych, czego konsekwencją jest polepszenie jakości życia. Jednym z nich est rewolucyjna terapia kwasem hialuronowym. Na czym polega i dla kogo jest przeznaczona? Przeczytaj!

Do czego w ginekologii estetycznej służy kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym związkiem występującym w organizmie człowieka. Ma ogromną zdolność wiązania cząsteczek wody, stąd ma  zastosowanie od wielu lat w wypełnianiu zmarszczek, modelowaniu twarzy, nawilżaniu skóry. Od niedawna mamy specjalny kwas hialuronowy Desirial do stosowania w ginekologii estetycznej. Terapia tym preparatem wykorzystywana jest w leczeniu niedoskonałości miejsc intymnych, niwelowaniu nieprzyjemnych objawów towarzyszących menopauzie czy nawracających infekcjach miejsc intymnych.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi z kwasem hialuronowym?

Preparaty Desirial są dedykowane zarówno kobietom młodym jak i również w wieku około, a także po-menoapuzalnym. Młodsze pacjentki borykają się z powikłaniami po porodach, m.in. deformacjami po nacięciu krocza- kwas hialuronowy doskonale modeluje niedoskonałości. Paniom niezadowolonym z wyglądu warg sromowych większych pomaga ich wypełnianie i modelowanie. Nieusieciowany kwas hialuronowy możemy stosować w profilaktyce jako element terapii anty-aging strefy intymnej.

Z wiekiem następuje zanik skóry i nabłonków okolic intymnych, a wargi sromowe większe tracą swoją objętość- pojawia się suchość, podrażnienie, nawracające zapalenia pochwy. Paniom po menopauzie wykonuje się m.in. mezoterapię strefy intymnej kwasem hialuronowym, a wypełnienie  warg sromowych nie tylko poprawia estetykę ale też często zmniejsza inne nieprzyjemne objawy.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów?

Zabiegi te nie wymagają specjalnego przygotowania, niezbędna jest konsultacja ginekologiczna celem wykluczenie przeciwwskazań takich jak:
  • ciąża,
  • nowotwory narządu rodnego,
  • aktualne zapalenia dróg rodnych.
Zabiegi wykonywane są w gabinecie ginekologicznym w znieczuleniu miejscowym. Są bezbolesne. Pacjentki szybko mogą wracać do swojej codziennej aktywności i cieszyć się zdrowiem oraz lepszą jakością życia intymnego.

Oprócz kwasu hialuronowego w ginekologii estetycznej rewolucyjna jest też laseroterapia pochwy MonaLisa Touch, osocze bogatopłytokowe oraz lifting krocza - zabieg Vaginal Narrower.

Marta Blumska-JanikaNa nasze pytania odpowiadała Dr Marta Blumska-Janiak, specjalista położnictwa i ginekologii, która zajmuje się kompleksowo ginekologią estetyczną. Dr Blumska-Janiak wykonuje wiele zabiegów z użyciem lasera CO2, a także kwasu hialuronowego. Jest jednym z pierwszych i najbardziej doświadczonych lekarzy w Polsce wykonujących nowatorski zabieg labioplastyki/zmniejszenia warg sromowych mniejszych. Więcej na www.blumska-janiak.pl

Dowiedz się więcej o sposobach na problemy intymne:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!