akcja "Zdemaskuj chłoniaka!"/ fot. Flywheel PR

Zdemaskuj chłoniaka! - ogólnopolska akcja edukacyjna

15 września 2012 r. z okazji Światowego Dnia Wiedzy o Chłoniakach Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdzi stan wiedzy Polaków na temat tej choroby. Zdrowie.wieszjak.polki.pl jest patronem medialnym akcji.
akcja "Zdemaskuj chłoniaka!"/ fot. Flywheel PR

W Poznaniu, Krakowie i w Warszawie zostaną przeprowadzone sondy uliczne, w których ankieterzy zapytają Polaków o znajomość objawów chłoniaków. Podczas akcji ankieterzy będą również rozdawać materiały edukacyjne na temat chłoniaka.

Co roku w Polsce diagnozuje się ok. 8000 przypadków chłoniaków (dane obejmujące również przewlekłą białaczkę limfocytową), jednak chorzy zbyt późno rozpoczynają leczenie, zwykle w stadium zaawansowanym. Znajomość objawów chłoniaka - przypominające objawy zwykłego przeziębienia - zwiększa szanse na wczesne rozpoznanie choroby i i rozpoczęcie skutecznego leczenia ratującego życie.

„Zdemaskuj chłoniaka” to hasło ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej zainicjowanej w maju 2008 r. Podstawowym celem działań jest edukacja społeczeństwa w kierunku właściwego rozpoznawania objawów nowotworów układu chłonnego. Partnerem akcji jest firma Roche Polska.

Portal zdrowie.wieszjak.polki.pl jest patronem medialnym akcji. (mk)

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!