Zęby bielsze niż śnieg

Zęby bielsze niż śnieg

Piękny, biały uśmiech? Możesz go mieć, jeśli zastosujesz odpowiedni sposób wybielania zębów.
/ 29.07.2011 13:26
Zęby bielsze niż śnieg
Uśmiech hollywoodzkiej gwiazdy to marzenie większości z nas. Zęby można wybielić na kilka sposobów – zarówno w domowych warunkach, jak i w gabinecie u stomatologa. Jednak bez względu na to, jaką metodę wybierzesz, najpierw skonsultuj się ze specjalistą. Wizyta u dentysty będzie konieczna po to, by ustalić przyczynę przebarwień oraz stan dziąseł i przyzębia. Przed kuracją warto także usunąć kamień i wyleczyć wszystkie zęby.

Co możesz stosować w domu?
Jeśli twoje zęby są zdrowe i nie cierpisz na nadwrażliwość, możesz rozpocząć rozjaśnianie. Do wyboru masz różne preparaty:
- pasty
Najtańszy i najprostszy sposób likwidujący osady na zębach. Zawarte w nich środki wybielające (np. soda, polynam) oraz ścierne sprawiają, że zęby stają się jaśniejsze o 1-2 odcienie. Nie spodziewaj się superefektów, bo stężenie substancji aktywnych w pastach jest niskie (dzięki temu  są bezpieczne dla szkliwa i można je kupić bez recepty). Ostrożnie stosuj preparaty o wysokim współczynniku ścieralności (powyżej 70 RDA). Najlepiej używać ich nie dłużej niż dwa tygodnie. Potem przez jakiś czas myj zęby pastą z fluorem, żeby zremineralizować szkliwo.
Blanx Moued, Colgate Max White, Pearl Drops, Yotuel.

- nakładki i paski
Elastyczne „foremki” wypełnione żelem wybielającym. Nakłada się je na zęby na 30 minut przez 5 dni.
Paski wybielające nasączone są zwykle nadtlenkiem karbamidu. Nakleja się je 2 razy dziennie przez 7 dni, na 30 minut. Zęby będą jaśniejsze o 2 - 3 odcienie.
Blanx Whitemaker, Bia-ła Perła, Blend-a-med Whitestrips.

- kredki i pędzelki
Praktyczne aplikatory umożliwiające precyzyjne nałożenie żelu, który usuwa przebarwienia na powierzchni szkliwa i pod nim. Kupisz je w aptekach.
Rapid White Brightstick, Blanx Whitemaker.


A co zaproponuje dentysta?
Jeśli zależy ci na spektakularnym efekcie, idź do stomatologa. Może on zastosować:

- stężony nadtlenek wodoru.
Stosuje się go wyłącznie pod ścisłą kontrolą lekarza. Pozwala na szybkie uzyskanie koloru jaśniejszego nawet o 8 odcieni.  Preparat wybielający nanosi się na zęby, a następnie naświetla lampą polimeryzacyjną lub laserem. Zaleta: szybkie wybielenie przebarwień w krótkim czasie.
Wady: konieczność cotygodniowych wizyt u stomatologa i wysoki koszt zabiegu (od 1500 zł);

- nocne wybielanie nakładkowe.
To najbezpieczniejsza metoda stosowana w gabinetach. Lekarz daje ci nakładkę z 10–15 % roztworem nadtlenku mocznika. Zakładasz ją na noc przez około dwa tygodnie.
W ten sposób rozjaśnisz zęby o 3-4 odcienie. Zabieg można powtórzyć po 3 latach (cena od 600 zł na zęby górne lub dolne);

- nadtlenek karbamidu.
Najnowocześniejszy środek stosowany zarówno w gabinetach, jak i w niektórych preparatach do użytku w domu (np. Biała Perła). Możesz się spodziewać zmiany koloru o 4 odcienie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/14.06.2013 15:37
dlaczego nikt nie mówi o wybielaniu lampami u dentysty?
/17.03.2013 08:15
A w którym gabinecie Mak-Laser jest taka promocja? bo z tego co kojarzę mają aż 4..
/16.12.2012 20:46
mi blend a med aż tak nie wybieliło, zdecydowanie lepsze efekty uzyskałam po laserze w Mak-laser w Łodzi, są świetni a zapłaciłam tylko 100 zł!