Elektrolity - jak odczytać wynik badania?
Co oznacza niedobór lub nadmiar potasu, sodu, wapnia, fosforu i magnezu w organizmie? Jak odczytać wynik badania poziomu elektrolitów? Dzięki naszemu zdrowotnemu niezbędnikowi sprawdzisz, czy Twoje parametry są w normie lub na jakie choroby mogą wskazywać.

Hipokalcemia, hiperkalcemia, hiponatremia, hipernatremia - te określenia związane są niedoborem lub nadmiarem określonych elektrolitów w organizmie.
Ich nieprawidłowe stężenia mogą wywołać m.in. osłabienie, zaburzenia rytmu serca, drżenia mięśni.
Jakie są normy, o czym świadczą podwyższone i obniżone wartości elektrolitów takich jak sód, potas, wapń, fosfor i magnez - dowiedz się z niezbędnika diagnostycznego.
Po kliknięciu na wybrany rodzaj badania możesz sprawdzić jakie parametry oznaczają normę, a kiedy stężenie jest zbyt wysokie lub zbyt niskie i jakie schorzenie lub chorobę może oznaczać.
* Sód (Na)
* Potas (K)
* Wapń (Ca)
* Fosfor (PO4)
* Magnez (Mg)
Zachęcamy do przejrzenia zakładki Wyniki badań - zdrowotnego niezbędnika, który przeprowadzi Cię przez interpretację wyników badań krwi, moczu, lipidogramu, biochemii, elektrolitów, gazometrii, immunologii, hormonów, markerów nowotworowych, badania płynu mózgowo-rdzeniowego i ciśnienia tętniczego.