Poznaj 5 możliwych przyczyn bólu piersi! [WIDEO]

Takich dolegliwości nigdy nie wolno bagatelizować! Dowiedz się, co może powodować ból piersi.
Agata Bernaciak / 11.05.2018 05:21

Każda z nas chociaż raz w życiu odczuwała ból piersi. Zwykle  taka dolegliwość nie świadczy o żadnej poważnej chorobie. Mimo wszystko uważamy, że lepiej dmuchać na zimne. Przekonaj się, co może oznaczać dotkliwy ból, który czujesz w okolicy biustu.

Poznaj 5 możliwych przyczyn bólu piersi!

Odczuwanie bólu to sygnał naszego ciała świadczący o tym, że coś może być nie tak. Pamiętaj, takiego sygnału nie wolno bagatelizować! Istnieje szereg możliwych przyczyn, które powodują ból piersi. Do najważniejszych z nich należą:

  • Ból piersi spowodowany przez PMS, czyli stan napięcia przedmiesiączkowego. Pomogą ci wtedy zimne okłady i leki przeciwbólowe.
  • Torbiele. Jeśli ból promieniuje do pachy, koniecznie idź na USG!
  • Ciąża i okres połogu. Przez zmiany hormonalne piersi stają się bardzo wrażliwe na dotyk.
  • Mastopatia. Jeżeli twoje piersi są twarde i bolą, może być to objaw mastopatii, którą powodują zaburzenia hormonalne. Koniecznie skonsultuj to z lekarzem!
  • Guz nowotworowy. Nie zapominaj o regularnym badaniu piersi!

Pamiętaj, że niezależnie od tego, czy jesteś po prostu przed miesiączką, czy jesteś w ciąży, o bólu piersi ZAWSZE informuj swojego lekarza. Tylko regularne badania pozwolą na wykrycie nowotworu piersi we wczesnym stadium!

Polecamy:
Jeśli wciąż czujesz się zmęczona, boli cię głowa i jesteś drażliwa, możesz cierpieć na neurastenię. Co to za choroba?
Czy zwapnienia w piersiach mogą oznaczać raka? Sprawdź!
Co powoduje zawroty głowy? Poznaj 4 najczęstsze przyczyny

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!