Problemy z kolanem
Kolano to obszar naszego ciała szczególnie narażony na choroby, urazy i inne patologie. Staw kolanowy dźwiga ciężar całego ciała, łatwo dochodzi do jego przeciążenia i zmian zwyrodnieniowych. O czym może świadczyć ból, obrzęk lub zaczerwienienie kolana? Dowiedz się, jakie choroby dotykają kolano i kiedy udać się do lekarza, żeby zapobiec niechcianym powikłaniom.

- Paulina Krawczyk
Zobacz też: Rehabilitacja kończyny dolnej
Uwielbiasz kosmetyczne nowości? Najlepsze marki w najniższych cenach znajdziesz na Sephora kody promocyjne
Zwyrodnienie stawu – niezapalne, postępujące zmiany w stawach wynikające z nagłego lub przewlekłego uszkodzenia elementów stawu, w szczególności, chrząstki stawowej. Najczęściej z wiekiem jako efekt wieloletniego przeciążania stawu.
Zwichnięcie stawu – całkowite zaburzenie czynności kolana, poprzedzone bólem lub osłabieniem mięśni uda.
Niestabilność stawu – wyczuwalna nawet podczas chodzenia, a szczególnie w trakcie intensywnych ruchów obrotowych, patologiczne ruchomość w stawie i obecność nadmiernych przesunięć elementów stawowych względem siebie.
Wysięk w stawie – gromadzenie się płynu w obrębie stawu, w przestrzeni ograniczonej przez torebkę stawową powodujący obrzęk stawu i powiększenie jego zarysów.
Zablokowanie – unieruchomienie kolana, najczęściej pod kątem 45 stopni, odblokowanie kolana wymaga wykonania szeregu odpowiednich ruchów, czasem pomocy rękoma.