Grypa żołądkowa – domowe sposoby leczenia [GALERIA]

Każdy, kto przeżył ją choć raz, wie, jak okropną jest chorobą.
Marta Słupska / 14.11.2017 13:38

Grypa żołądkowa, zwana też grypą jelitową lub po prostu jelitówką, to wirusowa infekcja układu pokarmowego, która wiąże się z występowaniem nieprzyjemnych objawów. Na szczęście w przeważającej większości przypadków jest łatwa do wyleczenia.

Grypa żołądkowa – objawy choroby

Jelitówka początkowo objawia się gorączką i pogorszonym samopoczuciem. Chory z czasem zaczyna tez zauważać u siebie inne objawy, charakterystyczne dla zatrucia pokarmowego: biegunkę i wymioty. Może przy tym czuć się osłabiony, odczuwać nudności, ból brzucha i nie mieć apetytu.

Objawy grypy żołądkowej pojawiają się nagle i trwają zazwyczaj od 2 do 3 dni, jednak bywa, że kończą się dopiero po upływie ponad tygodnia (jeśli utrzymują się tak długo, warto odwiedzić lekarza, m.in. dlatego, że choroba może prowadzić do odwodnienia!).

Na szczęście z grypą żołądkową możemy walczyć w domu, stosując się do domowych metod leczenia. Jakich? Zobaczcie w naszej galerii.

Zobacz też:
Jakie leki pomagają na grypę żołądkową?
Co jeść przy jelitówce?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA