Leki na przeziębienie - przegląd leków na przeziębienie i grypę

Sezon na przeziębienie i grypę w pełni. Warto wiedzieć, jak z nimi walczyć od pierwszych objawów. Podpowiadamy, co pomoże ci zwalczyć chorobę.
Marta Wilczkowska / 15.01.2013 13:20

Na dworze zimno i mokro, a wokół wszyscy kaszlą i kichają - ciężko wyobrazić sobie bardziej sprzyjające warunki do rozwoju przeziębienia i grypy. Obie choroby, choć z reguły niegroźne, potrafią uziemić nas w domu na kilka dni. Nie warto czekać na ich rozwój.

Przeziębienie i grypa objawiają się podobnie. Symptomami w obu chorobach są: kaszel, katar oraz (z początku) niewysoka gorączka połączona z dreszczami. Jeśli zauważysz je u siebie, nie czekaj aż choroba zdąży się rozwinąć. Możesz skorzystać z domowych sposobów na przeziębienie lub z preparatów dostępnych w aptece.

Jeśli objawy przeziębienia nie mijają po 3-4 dniach, koniecznie skontaktuj się z lekarzem rodzinnym. Pamiętaj też, że stosowanie leków należy konsultować ze specjalistą.

Przegląd preparatów przeznaczonych do walki z wczesnymi objawami przeziębienia i grypy zobaczysz na kolejnych stronach galerii.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA