Syrop na kaszel – 5 przepisów

Do większości z nich wystarczą 2-3 składniki, które każdy z nas ma w kuchni.
Marta Słupska / 04.01.2018 14:01

Zima dopiero się zaczęła, a ty już przeziębiona? A może kichanie i kasłanie męczy twoje dziecko lub partnera? Jeśli to nic poważnego, możesz pomóc sobie lub bliskim domowymi sposobami, na przykład przygotowując własny syrop na kaszel. Takie domowe mikstury są często zdrowsze i tańsze niż apteczne.

Czym jest kaszel?

Kaszel to obronna reakcja organizmu, która pozwala pozbyć się nadmiaru bakterii. Może być suchy lub mokry, czyli z odkrztuszaną wydzieliną. Kaszel męczy nas zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym, gdy łatwiej o przeziębienie. Jeśli nie towarzyszy mu wysoka gorączka, bóle mięśniowe i inne niepokojące dolegliwości, które powinny być skonsultowane z lekarzem i poddane odpowiedniemu leczeniu, możemy pomagać sobie doraźnie w domu. Jak?

Na pomoc przychodzą między innymi domowe mikstury – syropy, które możemy przygotować ze składników, które wielu z nas trzyma w kuchni. Te receptury, przekazywane często z pokolenia na pokolenie, pozwalają szybciej wrócić do zdrowia i poczuć się lepiej.

Jak je przygotować i jakich składników będziemy do nich potrzebować? Oto 5 według nas najlepszych domowych syropów na kaszel – znajdziecie je w naszej galerii.

Jak radzić sobie z suchym kaszlem?
Syropy na kaszel bez recepty

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!