Mechanizm działania Albothylu Polikrezulen zawarty w preparacie działa wybiórczo na białka tkanek martwiczo i chorobowo zmienionych. Nie działa na tkanki zdrowe. Dzięki wybiórczej koagulacji i eliminacji martwych oraz chorobowo zmienionych komórek następuje odnowa nabłonka i powrót do zdrowia. Nabłonek płaski jest oporny na działanie polikrezulenu. W przypadku komórek nabłonka walcowatego już po kilu sekundach od zetknięcia się z polikrezulenem dochodzi do obrzmienia jądra komórkowego i cytoplazmy, co prowadzi do złuszczenia się komórek.
Albothyl działa przeciwbakteryjnie. Polikrezulen zawarty w preparacie działa wybiórczo na białka tkanek martwiczo i chorobowo zmienionych. Nie działa na tkanki zdrowe. Globulki Albothylu stosuje się dopochwowo. Stosuje się 1 globulkę raz dziennie lub co drugi dzień – najlepiej na noc, tuż przed snem. W przypadku zastosowania leku w gabinecie lekarskim, w celu utrzymania leku we właściwym miejscu, należy zastosować tampon, który po upływie 1-2 h należy usunąć. Globulki należy stosować do ustąpienia objawów, jednak nie dłużej niż przez 9 dni. Jeśli po tym czasie nie nastąpi poprawa, lub jeśli w krótkim czasie po zakończeniu leczenia nastąpi nawrót objawów, należy zasięgnąć porady lekarza.
Według ulotki Albothyl mogą stosować wszystkie kobiety, natomiast jest niewskazany dla:
- kobiet poniżej 18. roku życia oraz w okresie menopauzy, ze względu na brak doświadczenia w stosowaniu preparatu u pacjentek z tych grup wiekowych,
- dla kobiet w ciąży, bądź karmiących piersią (stosowanie tylko ze ściśle określonych wskazań, z przepisu lekarza i po uwzględnieniu ryzyka wynikającego z leczenia, dla matki i dziecka.
Skład Albothylu - jedna globulka zawiera 90 mg polikrezulenu (policresulenum), leku nie trzeba trzymać w lodówce. Opakowanie Albothylu - 6 globulek, cena - ok. 36 zł
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!