Apteczka na wyjazd - 12 najważniejszych leków
Wybierasz się na urlop? Nie chcesz żadnych niespodzianek i nieprzyjemnych dolegliwości? Sprawdź, co warto spakować do wyjazdowej apteczki

Wyjazd na wakacje to przede wszystkim czas zabawy i relaksu. Warto więc zadbać, by drobne dolegliwości zdrowotne nie zepsuły nam tego czasu. Jak się do tego przygotować?
Aby wyjazd był udany, warto zabezpieczyć się przed zdrowotnymi niespodziankami. Pamiętaj jednak o umiarze - weź tylko naprawdę potrzebne środki, które pomogą Ci zwalczyć najczęstsze dolegliwości.
W Twojej apteczce przede wszystkim powinny znaleźć się środki opatrunkowe (bandaże, wyjałowione gazy), woda utleniona i plastry opatrunkowe. Nie zaszkodzi też zabrać zasypki na rany i oparzenia. Pamiętaj też o lekach, które bierzesz na co dzień! Wybór pozostałych leków należy do Ciebie.
Nie masz jeszcze wyjazdowych planów? Może znajdziesz coś dla siebie wśród naszych ofert last minute?
Sprawdź, co warto spakować do wyjazdowej apteczki:
1 z 10

Środki przeciwbólowe (np. Ibuprom Max)
Środki przeciwbólowe to jedne z najważniejszych leków, które powinny znaleźć się w Twojej wyjazdowej apteczce. Skutecznie i szybko pomogą Ci pozbyć się dolegliwości związanych z bólem głowy, zęba czy zatok. Dzięki temu będziesz mogła w spokoju cieszyć się upragnionym wyjazdem.
2 z 10

Na zapalenie pęcherza (np. UroFuraginum)
Zapalenie pęcherza to jedna z przykrych dolegliwości, która często dotyka kobiety podczas wyjazdów. Jeśli nie chcesz spędzić wyjazdu uwiązana w jednym miejscu koniecznie zaopatrz się w środki, które pomogą Ci szybko zwalczyć nieprzyjemną infekcję.
3 z 10

Na biegunkę (np. Stoperan)
Zatrucie pokarmowe potrafi zmienić wymarzony wyjazd w upragniony koszmar. Jeśli więc chcesz w spokoju cieszyć się z wolnego czasu zabierz ze sobą środek, który pomoże Ci szybko zwalczyć problemy z żołądkiem.
4 z 10

Na przeziębienie (np. Scorbolamid)
Nawet, jeśli planujesz wyjazd w tropiki nie zapomnij zabrać ze sobą leków na przeziębienie. Zimne noce, imprezy do rana, klimatyzacja czy nawet kąpiel w zimnym morzu czy jeziorze może doprowadzić do infekcji. Środki zwalczające przeziębienie pomogą Ci zwalczyć wczesne objawy choroby i szybko wrócić do urlopowej formy.
5 z 10

Na bóle menstruacyjne (No-spa Max)
Jeśli podczas wyjazdu będziesz miała miesiączkę, koniecznie weź ze sobą coś na bóle menstruacyjne. Potrafią skutecznie zepsuć humor i zniechęcić do korzystania z uroków urlopu. A przecież nie wyjechałaś po to, by zwijać się z bólu!
6 z 10

Na ugryzienia owadów i podrażnienia (np. Fenistil)
Sezon na ugryzienia komarów powoli się rozkręca, dlatego warto zabrać ze sobą również coś, co pomoże Ci złagodzić podrażnienia po ugryzieniach.
7 z 10

Panthenol
Po długiej zimie z przyjemnością łapiemy ciepłe, słoneczne promienie. W ten sposób łatwo przesadzić z opalaniem, a stąd już prosta droga do poparzeń słonecznych. Jeśli planujesz weekend z plażowanie i masz wrażliwą skórę, koniecznie zabezpiecz się i weź ze sobą preparat, który złagodzi ewentualne oparzenia słoneczne.
8 z 10

Ranigast Fast
Wyjazdy nie sprzyjają przestrzeganiu diety - grille, długie kolacje i imprezy do rana mogą skutkować dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Jeśli więc chcesz świętować bez wyrzutów sumienia na wszelki wypadek zabierz ze sobą środek, który pomoże Ci pozbyć się niestrawności i zgagi.
9 z 10

Na alergię (np. Allegra)
Wiosna i lato to czas szczególnie nasilonej aktywności alergenów. Jeśli więc jesteś uczulona koniecznie zaopatrz się w leki przeciwalergiczne, które pomogą Ci zwalczyć uczulenie. Leki na katar sienny możesz dostać bez recepty w niemal każdej aptece.
10 z 10

Na katar sienny (np. Marimer)
Katar sienny można również leczyć za pomocą sprayów zawierających roztwór wody morskiej. Pomogą przepłukać nos i pozbyć się z niego pyłków, dzięki czemu szybko pozbędziesz się kataru i odzyskasz swobodny oddech.