Co na biegunkę - przegląd 11 środkow przeciwbiegunkowych

Nikt nie chce spędzić wyczekanego urlopy na walce z biegunką. Zobacz, co może pomóc ci zwalczyć tę dolegliwość
Marta Wilczkowska / 10.07.2013 07:00
Niezapomniane wrażenia z wakacji łatwo mogą zamienić się w uciążliwą walkę z biegunką.

Biegunka podróżnych - co to takiego?

Biegunka podróżnych dotyczy dolegliwości żołądkowych pojawiających się na wyjeździe. Zmieniając miejsce pobytu (zwłaszcza, jeśli mówimy o tych bardziej egzotycznych podróżach) łatwo nabawić się zatrucia pokarmowego. Do zatrucia może dość przez zjedzenie nieumytych owoców, posiłek w lokalnym barze, wypicie napoju z lodem czy choćby umycie zębów lokalną wodą z kranu. Warto więc uważać, by przez niewielkie niedopatrzenie nie zepsuć sobie urlopu.

Zobacz przegląd:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (15)
/15.06.2017 19:54
W początkowej fazie biegunki nie powinno się zatrzymywać, organizm w ten sposób się oczyszcza i pozbywa bakterii. Co innego, jeśli biegunka ma ostry przebieg. Wtedy trzeba jak najszybciej kontaktować się z lekarzem. Probiotyki to oczywiście pierwsza linia obrony, ja akurat stosowałam entero acidolac, do tego elektrolity i jak najwięcej wody, żeby się nie odwodnić. Wirusówki zazwyczaj trwają trzy do pięciu dni. Najważniejsze by biegunka stopniowo ustępowała.
/24.05.2017 14:00
Moje maluchy nabawiły się ostatnio rozwolnienia podczas podróży i dobrze że miałam ze sobą active flora baby ten probiotyk w kropelkach, bo jest wskazany w takich sytuacjach. Mogą go już niemowlaki zażywać.
/27.02.2017 20:36
My właśnie przeszliśmy jelitówkę. Sporo elektrolitów przetestowaliśmy i faktycznie Jonolit ma najlepszy smak. Od innych mnie dorosłej było mdło a dziecko było ciężko przekonać do ich wypicia.
POKAŻ KOMENTARZE (12)