Co na trawienie - zioła herbaty i tabletki na trawienie

Chciałabyś trochę wspomóc proces trawienia lub pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości z jego strony? To co pomoże!
Marta Wilczkowska / 07.04.2014 07:00

Problemy trawienne dotyczą większości kobiet. Nieprzyjemne dolegliwości gastryczne takie jak wzdęcia, przelewanie czy zaparcia potrafią uprzykrzyć życie i skutecznie zepsuć samopoczucie. Jak sobie z nimi radzić?

Jak naturalnie poprawić trawienie?

Możesz naturalnie wspomóc trawienie (złagodzić lub zapobiec nieprzyjemnym dolegliwościom, lub poprawić sam proces trawienia pokarmów) na kilka sposobów.  Przede wszystkim pamiętaj o regularnym spożywaniu posiłków - jedz częściej, za to mniejsze porcje. Pamiętaj też o dokładnym przeżuwaniu kęsów pokarmu! Zadbaj o lekkostrawną dietę, unikaj za to tłustych, ciężkostrawnych potraw, dużych ilości słodyczy czy fast - foodów. Możesz postawić też na zioła i domowe sposoby, które pomogą zniwelować nieprzyjemne dolegliwości:

Co jeszcze wspomaga trawienie?

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz zadbać o naturalne sposoby na poprawę trawienia, możesz skorzystać z działania tabletek, herbat i wyciągów ziół dostępnych bez recepty w aptekach i drogeriach. Pamiętaj jednak, że środki te to doraźny sposób walki z dolegliwościami układu pokarmowego. Jeśli problemy trawienne powtarzają się (lub stają się coraz silniejsze), skonsultuj się z lekarzem pierwszego kontaktu lub internistą.

Pamiętaj też, że preparaty też nie są środkami odchudzającymi! Nadmierne stosowanie niektórych z nich może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Jeśli więc chcesz zrzucić kilka kilogramów, skorzystaj z naturalnych, zdrowych sposobów na poprawę przemiany materii.

Czytaj także:

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!