Krople do oczu Latanost wycofane z aptek fot. Fotolia

Krople do oczu Latanost wycofane z aptek - numer partii i przyczyny decyzji

Po raz kolejny Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży kropli Latanost. Poznaj przyczyny tej decyzji GIF
Marta Wilczkowska / 17.08.2015 13:50
Krople do oczu Latanost wycofane z aptek fot. Fotolia

Zgodnie z decyzją Głównego Inspektora Farmaceutycznego po raz kolejny jedna z partii produktu leczniczego Latanost zostanie wycofana z obrotu na terenie całego kraju.

Wycofane zostaną krople do oczu o numerze serii B240411 i dacie ważności 02.2016

Decyzja zapadła po wpłynięciu protokołu z badań, podczas których stwierdzono niezgodność jednego z parametrów badanej próbki z wymaganiami specyfikacji tego preparatu. W decyzji GIF z 14 sierpnia 2015 czytamy:
Badania próbka (...) nie odpowiada wymaganiom specyfikacji wytwórcy, ze względu na przekroczony limit pojedynczych nieznanych zanieczyszczeń pokrewnych latanoprostu.

Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Krople Latanost stosowane są w leczeniu podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego oraz u chorych na jaskrę otwartego konta, której towarzyszy podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)