Skąd bierze się trądzik?
Za główną przyczynę trądziku uważa się zaburzenia hormonalne. Wpływ na pojawianie się wyprysków mają również genetyczne uwarunkowania oraz niewłaściwa dieta i tryb życia. W usuwaniu zmian skórnych kluczowe znaczenie ma staranna, prowadzona systematycznie pielęgnacja. Dlatego im szybciej zostaną podjęte kroki pielęgnacyjno - lecznicze, tym szybciej skóra będzie wyglądać zdrowo i estetycznie.
Czym jest preparat Laktocer?
LAKTOCER+Zn jest suplementem diety o starannie opracowanej recepturze, która pozwala utrzymać skórę trądzikową w dobrej kondycji. Należy pamiętać, aby oprócz suplementacji, pić duże ilości wody mineralnej i stosować lekkostrawną dietę oraz unikać alkoholu, papierosów i czekolady.
Czytaj także:
LAKTOCER+Zn to nowoczesny suplement diety, którego głównym składnikiem jest laktoferryna. LAKTOCER+Zn opracowano specjalnie w trosce o zdrową i czystą cerę u osób, których skóra wykazuje tendencje do trądziku i łojotoku.Stosowanie LAKTOCER+Zn jest szczególnie wskazane w wypadku skóry przetłuszczającej się ze skłonnością do powstawania zmian trądzikowych z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych. LAKTOCER+Zn może przyczynić się do poprawy stanu i wyglądu skóry oraz może wspomóc redukcję zaskórników i podrażnień. LAKTOCER+Zn otrzymał godło Odkrycie Roku w ogólnopolskim konkursie LAUR KONSUMENTA 2010.
Dlaczego warto stosować LAKTOCER+Zn?
Składniki preparatu LAKTOCER+Zn hamują wydzielanie łoju oraz zmniejszają liczbę i nasilenie zmian trądzikowych. Jedna tabletka LAKTOCER+Zn zawiera:
- Kompleks bioaktywnych białek, zawierający nie mniej niż 90% laktoferryny – 100mg
- Cynk – 7,5mg
Co to jest laktoferryna i jakie posiada właściwości?
Laktoferryna jest białkiem należącym do klasy globulin, naturalnie występującym w mleku, wykazującym wielokierunkowe działanie:
- Przeciwbakteryjne. Należy do głównych przeciwbakteryjnych białek stanowiących pierwszą linię obrony przeciw drobnoustrojom chorobotwórczym. Działanie przeciwbakteryjne laktoferryny jest całkowicie niezależne od mechanizmów działania antybiotyków i w oczywisty sposób nie prowadzi do wytworzenia szczepów opornych.
- Przeciwzapalne. W badaniach nad wpływem laktoferryny wykazano, że hamuje ona nadmierną reakcję układu immunologicznego i ogranicza odczyn zapalny w obrębie skóry, zmniejszając ryzyko rozwoju zmian o charakterze zapalnym (grudki, krosty).
- Przeciwłojotokowe. Jako silny antyoksydant hamuje utlenianie skwalenu, ograniczając powstawanie nadtlenku skwalenu – związku o działaniu pobudzającym produkcję łoju. Tym samym laktoferryna znacząco zmniejsza łojotok oraz ryzyko powstawania zaskórników.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!