Na zdrowe nogi - środki zwalczające uczucie ciężkich nóg i żylaki

Dokucza Ci uczucie ciężkich, obrzmiałych nóg? Podpowiadamy, co pomoże Ci uporać się z tą dolegliwością
Marta Wilczkowska / 20.02.2013 05:00

Większość z nas doświadczyła nieprzyjemnego uczucia ciężkich, zmęczonych nóg. Taka dolegliwość potrafi skutecznie uprzykrzyć dzień i może być zapowiedzią poważniejszych problemów ze zdrowiem. Jak sobie z nią radzić?

Uczucie ciężkich, obrzmiałych nóg wynika z zaburzonego krążenia krwi. Kilkugodzinne siedzenie za biurkiem w pracy, nawykowe zakładanie nogi na nogę oraz niewygodne obuwie wpływają na zmniejszenie przepływu krwi, co z kolei skutkuje bolesnością, obrzękami i uczuciem ciężkości.

Choć z pozoru uczucie ciężkich nóg to wyłącznie przykra dolegliwość, w rzeczywistości może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych - powstania żylaków i pajączków.

Warto więc jak najszybciej podjąć walkę z rozwojem tych dolegliwości - staraj się nie siedzieć długo w jednej pozycji, nie zakładaj nogi na nogę, raz na jakiś czas wybierz się na spacer po kawę lub herbatę. Możesz też sięgnąć po pomoc preparatów i specjalistycznych środków. Pamiętaj jednak, aby ich stosowanie zawsze skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA