Tabletki Alka-Prim Wycofane - numer serii i przyczyny decyzji GIF

Tabletki musujące Alka-Prim fot. Fotolia
Sprawdź, o którą partię chodzi!
Marta Wilczkowska / 20.01.2017 08:52
Tabletki musujące Alka-Prim fot. Fotolia

Zgodnie z decyzją Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego z dnia 19 stycznia 2016, jedna z serii tabletek musujących Alka Prim zostanie wycofana ze sprzedaży na terenie całego kraju. Sprawdź, o którą serię produktu chodzi i jakie były przyczyny tej decyzji GIF!

Tabletki musujące Alka-Prim wycofane

Decyzja GIF dotyczy jednej z serii produktu leczniczego Alka-Prim (Acidum acetylsalicylicum) tabletki musujące 330g, 10 tabletek, o numerze serii: 40216 i dacie ważności: 02.2018. Decyzja ta ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Kiedy możesz zwrócić kupione leki?

Jakie były przyczyny tej decyzji?

Zgodnie z informacjami zawartymi w piśmie, decyzja zapadła po wpłynięciu wniosku samego podmiotu odpowiedzialnego (Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A.) o wycofanie wspomnianej serii. Przyczyną było zniekształcenie opakowania bezpośredniego produktu, które powstało na skutek reakcji wody zawartej w produkcie z substancją pomocniczą produktu.

Tabletki musujące Alka-Prim stosowane są m.in. w łagodzeniu bólu o niewielkim natężeniu.

Decyzja GIF - wycofanie serii Alka-Prim

Coraz więcej i niezgodnie z zaleceniami. Jak Polacy stosują leki bez recepty?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA