Czym jest lek Trilac?
Lek Trilac® to starannie dobrana, szczególna kompozycja trzech szczepów bakterii kwasu mlekowego, wzajemnie nasilających swoje działanie, które działają osłonowo i regenerująco na przewód pokarmowy podczas kuracji antybiotykowej.
Czytaj także:
Jak rozpoznać i leczyć biegunkę poantybiotykową?
4 prawdy i mity na temat probiotyków
Jak leczyć grypę żołądkową?
4 prawdy i mity na temat probiotyków
Jak leczyć grypę żołądkową?
Jak działa Trilac?
W badaniach udowodniono, że lek Trilac® skraca czas trwania biegunek oraz towarzyszących im wymiotów. Zawarte w nim bakterie kwasu mlekowego, kolonizują przewód pokarmowy, przyczepiają się do nabłonka jelit, uniemożliwiając osiedlanie się chorobotwórczym zarazkom. Lek Trilac® przywraca prawidłową florę bakteryjną jelit, zachwianą leczeniem antybiotykiem. Dlatego tak ważne jest by pamiętać o kuracji probiotycznej, towarzyszącej kuracji antybiotykowej!
Lek Trilac® to jedna z najbardziej rozpoznawalnych farmaceutycznych marek w Polsce. Zaufanie wśród lekarzy oraz pacjentów zdobył nie tylko dzięki wieloletniej obecności w naszych aptekach, ale przede wszystkim za sprawą swojej skuteczności i niezawodności działania.
Trilac - skład kapsułki i wskazania do stosowania
W jednej kapsułce leku Trilac® znajduje się aż 1,6 miliarda pożytecznych bakterii probiotycznych! Wskazaniami do stosowania leku Trilac® są:
- leczenie wspomagające po antybiotykoterapii
- poantybiotykowe zapalenie jelit ze szczególnym uwzględnieniem leczenia wspomagającego rzekomobłoniastego zapalenia okrężnicy, głównie przy nawracającym rzekomobłoniastym zapaleniu okrężnicy
- zapobieganie biegunce podróżnych
Trilac - przeciwwskazania do stosowania
- nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą
- nadwrażliwość na białko mleka krowiego
Trilac - dawkowanie i sposób podania
Należy przyjmować 1-2 kapsułki doustnie 3 razy na dobę, popijając płynem. Kontynuując kurację lekiem Trilac® można stosować do 2 kapsułek na dobę. Lek Trilac® można podawać także dzieciom, wysypując zawartość kapsułki na łyżeczkę z płynem.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!