bluszcz fot. Constantin Jurcut

Bluszcz - naturalne sposoby na rozluźnienie

Bluszcz dopiero niedawno dołączył do grupy roślin leczniczych, ale jego korzystne właściwości szybko zapewniły mu dużą popularność
Marta Wilczkowska / 28.01.2013 14:12
bluszcz fot. Constantin Jurcut
Bluszcz to popularne pnącze, które swoje miejsce w lecznictwie znalazło stosunkowo niedawno (oczywiście w ziołowej skali czasu). Nie przeszkodziło to jednak bluszczowi zrobić zawrotnej kariery w ziołoterapii.

Dzieje się tak przez wzgląd na korzystne w wielu dolegliwościach, rozluźniające właściwości bluszczu. Preparaty z wyciągiem z bluszczu wykazują działanie rozluźniające dla mięśni gładkich, szczególnie przydatne z schorzeniach przebiegających z zaparciami. Działają też przeciwgorączkowo, wykrztuśnie oraz rozluźniają mięśnie gładkie oskrzeli, co przydaje się w chorobach górnych dróg oddechowyach. Dodatkowo działają przeciwgrzybiczo, wzmacniają naczynia żylne oraz przeciwrobacze, co może być  nie bez znaczenia w przypadku dzieci.

Bluszcz to stosunkowo nowa roślina stosowana w medycynie naturalnej, nie wszystkie korzystne właściwości są nam jeszcze znane. Niezależnie od tego wiadomo już, że preparaty z wyciągiem z liści bluszczu to mocny sojusznik w walce z jesienno - zimowymi infekcjami.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)