Zazwyczaj przed pierwszym wejściem do kriokomory pacjenci trochę się boją. Ale już po kilu sesjach odczuwają znaczną poprawę stanu zdrowia.
Należy przestrzegać przy tym pewnych zasad. Terapii nie mogą stosować osoby nadwrażliwe na zimno, z ciężkimi chorobami serca, nerek i układu moczowego, z niedokrwistością lub niewydolnością krążenia, z zaawansowaną chorobą wieńcową lub miażdżycą.
Oto sposoby domowej krioterapii:
Do bawełnianego woreczka wkładamy rozdrobnione kostki lodu i przykładamy do bolącego miejsca. Możemy również polewać ciało zimnym strumieniem wody, w celu pobudzenia krążenia. Dobrym sposobem jest też wrzucenie do wody kostek lodu, zmoczenie w niej ręcznika i przyłożenie go do bolącego miejsca. Na zmęczone i opuchnięte stopy pomoże wsadzenie ich do miski z wodą i kostkami lodu. A nawet jeśli nic nas nie boli, możemy ujędrnić skórę i poprawić krążenie krwi masując twarz i biust kostkami lodu.
źródło: mwmedia
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!