Reklama

Na początek 2 fakty.

Reklama
  1. Przeziębienia nie ma sensu leczyć antybiotykami – te na wirusy po prostu nie działają. Mogą się przydać dopiero, gdy z racji powikłań dojdzie do nadkażenia bakteryjnego. Czy tak się stało, potrafi ocenić lekarz i tylko on ma prawo ordynować antybiotykoterapię.
  2. Zazwyczaj nie powinniśmy także brać leków złożonych! Wiele środków przeciw grypie i przeziębieniu zawiera kilka substancji, np. przeciwbólowy i przeciwgorączkowy paracetamol lub ibuprofen, zmniejszającą obrzęk śluzówek pseudoefedrynę, a do tego jakiś składnik przeciwhistaminowy czy przeciwkaszlowy. Leki takie mają za zadanie łagodzić całe spektrum objawów, np. katar, kaszel, ból mięśni i gorączkę. Jeżeli jednak nie mamy kompletu wymienionych dolegliwości, oznacza to, że faszerujemy się którymś ze składników gratis, obciążając przy tym wątrobę. Co zatem robić? Skupić się na konkretnych symptomach. A także przetestować domowe sposoby na przeziębienie.

Tym razem zajmiemy się kaszlem. Na kolejnych stronach znajdziecie przepisy na domowe syropy. Można je stosować u wszystkich – także dzieci powyżej 1 roku życia (o ile nie są uczulone na któryś ze składników, np. miód). Przy każdym syropie podajemy jaki typ kaszlu łagodzi oraz jak prowadzić kurację. Na zdrowie!

Ziołowe inhalacje na kaszel i katar

Gdy męczy cię mokry kaszel

Reklama

Co warto wiedzieć o syropie z cebuli

Reklama
Reklama
Reklama
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!