Domowe syropy na kaszle suchy i mokry, dla dzieci i dorosłych

Potrzebne składniki kupisz w sklepie spożywczym. A samo przygotowanie syropów na kaszel zajmie ci tylko kilka minut. Podajemy przepisy i dawkowanie. Przeczytaj!
Diana Ożarowska-Sady / 01.12.2017 15:01

Na początek 2 fakty.

  1. Przeziębienia nie ma sensu leczyć antybiotykami – te na wirusy po prostu nie działają. Mogą się przydać dopiero, gdy z racji powikłań dojdzie do nadkażenia bakteryjnego. Czy tak się stało, potrafi ocenić lekarz i tylko on ma prawo ordynować antybiotykoterapię.
  2. Zazwyczaj nie powinniśmy także brać leków złożonych! Wiele środków przeciw grypie i przeziębieniu zawiera kilka substancji, np. przeciwbólowy i przeciwgorączkowy paracetamol lub ibuprofen, zmniejszającą obrzęk śluzówek pseudoefedrynę, a do tego jakiś składnik przeciwhistaminowy czy przeciwkaszlowy. Leki takie mają za zadanie łagodzić całe spektrum objawów, np. katar, kaszel, ból mięśni i gorączkę. Jeżeli jednak nie mamy kompletu wymienionych dolegliwości, oznacza to, że faszerujemy się którymś ze składników gratis, obciążając przy tym wątrobę. Co zatem robić? Skupić się na konkretnych symptomach. A także przetestować domowe sposoby na przeziębienie.

Tym razem zajmiemy się kaszlem. Na kolejnych stronach znajdziecie przepisy na domowe syropy. Można je stosować u wszystkich  – także dzieci powyżej 1 roku życia (o ile nie są uczulone na któryś ze składników, np. miód). Przy każdym syropie podajemy jaki typ kaszlu łagodzi oraz jak prowadzić kurację. Na zdrowie!Ziołowe inhalacje na kaszel i katar

Gdy męczy cię mokry kaszel

Co warto wiedzieć o syropie z cebuli
 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA