Poznaj tajniki leczenia holistycznego na Kongresie Medycyny Integralnej

dwie kobiety siedzą i medytują fot. Adobe Stock
Już 9 lutego odbędzie się drugi Kongres Medycyny Integralnej organizowany przez Fundację Małgorzaty Braunek "Bądź". Celem Kongresu jest wyjaśnienie, na czym polega medycyna integralna i holistyczne podejście do zdrowia.
Magdalena Łuków / 29.01.2019 09:47
dwie kobiety siedzą i medytują fot. Adobe Stock

Zaproszenie na Kongres Medycyny integralnej

Fundacja Małgosi Braunek „Bądź” 9 lutego 2019 r. organizuje drugi Kongres Medycyny Integralnej „Bądź integralny w zdrowiu. Prewencja i leczenie chorób przewlekłych”.

Całodniowy program kongresu skierowany jest do chorych przewlekle i ich bliskich, osób związanych zawodowo z medycyną i studentów uczelni medycznych, a także wszystkich zainteresowanych skuteczną profilaktyką zdrowotną.

Spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie przy ul. Anielewicza 6 w godz. 8.30-18.15.

Nadrzędnym celem Kongresu jest wyjaśnienie, na czym polega medycyna integralna i holistyczne podejście do zdrowia. Program obejmuje najbardziej aktualne tematy związane ze zintegrowanymi metodami leczenia, prewencją chorób przewlekłych i promocją zdrowia. Jako prelegenci wystąpią eksperci ze Stanów Zjednoczonych, Izraela oraz Polski.

Kongres składa się z trzech części – wykładowej, debaty prelegentów oraz  warsztatów. Spotkanie prelegentów poprowadzi Agnieszka Cegielska, dziennikarka.

Część wykładową rozpocznie dr Yair Maimon, uznany specjalista  z Izraela, który wygłosi wykład oparty na przeprowadzonych badaniach klinicznych, pt. „Medycyna przyszłości w oparciu o 3000 lat doświadczeń”, przybliżający  zasadność współpracy medycyny konwencjonalnej z Tradycyjną Medycyną Chińską i znaczenie integralnego podejścia do zdrowia. Dr Lee N. Smith ze Stanów Zjednoczonych w wykładzie pt. „Wpływ duchowości na umysł i ciało” nawiąże m.in. do tematu  nadwrażliwości układu nerwowego, stresu (distress, eustress)  czy praktyk zmieniających destrukcyjne nawyki w lepsze samopoczucie. 

Prof. dr hab. Piotr Trzonkowski w wykładzie „Dlaczego medycyna wymaga czasu i czy to musi tyle kosztować” przedstawi m.in. ścieżkę rozwoju nowoczesnych terapii – od odkrycia do gotowego leku, mającego zastosowanie w terapiach chorób autoimmunologicznych, nowotworowych i w medycynie regeneracyjnej.

Dr hab. n. med. Grzegorz Władysław Basak w prelekcji „CAR T – żywe leki: przyszłość leczenia nowotworów?” przybliży temat immunoterapii nowotworów.

Druga część kongresu to debata prelegentów, którą  poprowadzi Żaneta Geltz, redaktor naczelna magazynu „Hipoalergiczni”.

Kongres zakończy cykl warsztatów. Wśród poruszanych tematów znajdą się czynniki środowiskowe, gdzie wspólnie z dr n. med. Elżbietą Dudzińską omówimy problem zanieczyszczenia powietrza, Małgorzata Jakubczak, wykładowca w The Institute for Mindfulness-Based Approaches, poprowadzi warsztat z zakresu mindfulness, Kasia Bem, nauczycielka jogi i medytacji, RYT 800, nauczy uczestników, jak prawidłowo oddychać oraz zaprezentuje proste metody relaksacji i radzenia sobie ze stresem, natomiast dr n. med. Danuta Myłek omówi temat alergii i żywienia.

CZĘŚĆ I Wykłady – prowadząca: Agnieszka Cegielska, dziennikarka i autorka książek

Prelegenci:

  • Dr Yair Maimon, Medycyna przyszłości w oparciu o 3000 lat doświadczeń (przewidziano tłumaczenie prelekcji)
  • Dr Lee N. Smith, Wpływ duchowości na umysł i ciało (przewidziano tłumaczenie prelekcji)
  • Prof. dr hab. Piotr Trzonkowski, Dlaczego medycyna wymaga czasu i czy to musi tyle kosztować?
  • Dr hab. n. med. Grzegorz Władysław Basak,  CAR T – żywe leki: przyszłość leczenia nowotworów?

CZĘŚĆ II Debata – prowadząca: Żaneta Geltz, red. nacz. Magazynu „Hipoalergiczni”

Debata prelegentów: dr Yair Maimon, dr Lee N. Smith, prof.dr hab. Piotr Trzonkowski, dr hab. n. med. Grzegorz Władysław Basak

CZĘŚĆ III Warsztaty: Seria warsztatów odpowiadająca holistycznym założeniom

MIND-BODY-SPIRIT

  • Kasia Bem, Oddech to zdrowie
  • Małgorzata Jakubczak, Stres – cichy zabójca kontra świecka medytacja mindfulness
  • Dr n.med. Elżbieta Dudzińska, Zdrowie i zanieczyszczenie środowiska – co należy wiedzieć i jak się chronić?
  • Dr n.med. Danuta Myłek, Jak możesz pomóc specjaliście alergologowi w rozpoznaniu i leczeniu Twojej choroby?

Cena za udział w 4 wykładach, 1 warsztacie oraz Vege lunch: 190 zł
Udział w 1 warsztacie: 100 zł
Zwrot biletu jest możliwy do 5.02.2019

Szczegółowe informacje: www.fundacjabadz.pl
Rejestracja i zapisy uczestników: www.evenea.pl
Kontakt dla mediów: agnieszka.sawicka@fundacjabadz.pl  

Fundacja „Bądź” działa w oparciu o testament aktorki, zmarłej w 2014 r. na nowotwór złośliwy. Kiedy na pewnym etapie leczenia medycyna konwencjonalna nie była już w stanie jej pomóc, Małgorzata Braunek dowiedziała się, że w innych krajach, w tym w sąsiednich Niemczech, od lat stosuje się terapie zintegrowane, łączące nowoczesne osiągnięcia medycyny naukowej z medycyną komplementarną, która leczy nie tylko chore narządy, lecz cały organizm człowieka.

Niestety, nie było jej dane skorzystać z tych metod, ale pozostawiła po sobie swoją ostatnią wolę – utworzenia „centrum informacji i studiów nad holistycznym podejściem w medycynie” i wykorzystania w tym celu funduszy zgromadzonych przez przyjaciół i wielu ludzi dobrej woli na jej leczenie za granicą.

Fundacja działa na rzecz popularyzacji i rozwoju medycyny integralnej w Polsce, inicjuje i wspiera współpracę przedstawicieli różnych dziedzin medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej poprzez szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o medycynie zintegrowanej. Nadrzędnym celem Fundacji „Bądź” jest zachęcanie środowiska lekarzy oraz pacjentów, by na leczenia człowieka patrzeć w sposób holistyczny. Fundacja bierze również  udział w pracach nad reformą medycyny onkologicznej w Polsce, począwszy od profilaktyki, poprzez zintegrowane metody leczenia, po rekonwalescencję i zapobieganie nawrotom choroby.

„Medycyna integralna to praktyka medyczna mająca na celu utrzymanie zdrowia w jak najlepszym stanie. Traktuje człowieka całościowo, uwzględniając – zarówno w leczeniu, jak i profilaktyce zdrowotnej  – wpływ umysłu, duchowości i emocji na ciało. Potwierdza też znaczenie relacji między lekarzem i pacjentem. Podejście integralne wykorzystuje połączenie najlepszych terapii medycyny konwencjonalnej z rzetelnymi, naukowo zbadanymi metodami niekonwencjonalnymi w celu osiągnięcia optymalnego zdrowia i leczenia.

Rozumiejąc, że ciało i umysł są ze sobą połączone, możemy w pełni świadomie wpływać na nasze zdrowie, kompleksowo leczyć i zapobiegać chorobom. Wierzymy, że integralne podejście w medycynie jest przyszłością, a holistyczne podejście do zdrowia powinno być podstawą opieki zdrowotnej. Tak postrzeganą „medycynę przyszłości” uczyniliśmy przewodnim tematem tegorocznego wydarzenia. Dokąd zmierzamy? Jakie zmiany nas czekają? Jak najbardziej efektywnie dbać o swoje zdrowie?

"Zapraszamy do poszukiwania odpowiedzi na te pytania razem z nami”– mówi Orina Krajewska, prezes Fundacji Małgosi Braunek „Bądź”.

Polecamy! Zobacz, jak należy prawidłowo oddychaćSposoby, dzięki którym zaczniesz żyć spokojniej

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

18-24 KWIETNIA
szaleństwo zakupów
-25% + dostawa gratis
-25% + dostawa gratis
-25% na asortyment dostępny w... więcej»
Kod rabatowy:WIOSNA25
Zobacz
+
-25% + dostawa gratis
Online
Stacjonarnie

-25% na asortyment dostępny w butiku w Krakowie i na slowglow.pl/sklep. Dostawa gratis. Promocja nie łączy się z innymi obniżkami. Szczegóły na stronie. 

Najniższa cena serum Balansis ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 169,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 126,75 zł. Najniższa cena kremu Balansis ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 259,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 194,25 zł. Najniższa cena pilingu Aqua Your Body ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 39,99 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 29,99 zł. Najniższa cena zestawu świec ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 157,50 zł. Cena zestawu po zastosowaniu rabatu - 118,13 zł. Najniższa cena świecy ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 241,50 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 181,13 zł. Najniższa cena balsamu Aqua Your Body ze zdjęcia z 30dni przed obniżką - 119,00 zł. Cena produktu po zastosowaniu rabatu - 89,25 zł. Produkty marki Polemika widoczne na zdjęciu nie są objęte rabatami.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:WIOSNA25
Zobacz
-20% na markowe obuwie i akcesoria!
-20% na markowe obuwie i akcesoria!
Specjalnie dla Was przygotowal... więcej»
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
+
-20% na markowe obuwie i akcesoria!
Online
Stacjonarnie
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy niespodziankę w postaci 20% rabatu! Promocja obejmuje cały asortyment z wyłączaniem przecenionych produktów. Niektóre marki mogą być wyłączone a akcji rabatowej. Oferta dostępna na butsklep.pl i w naszym sklepie stacjonarnym. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie.
Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:ZAKUPY
Zobacz
-20% na wybrane produkty
-20% na wybrane produkty
Rabat 20% na kolczyki oraz akc... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
-20% na wybrane produkty
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na kolczyki oraz akcesoria przy zakupach za min. 299 zł. Rabat 20% na zegarki do 8 000 zł. Szczegóły w salonach i na wkruk.pl

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
Rabat do -30%
Rabat do -30%
Rabat do -30% w sklepach stacj... więcej»
Kod rabatowy:HEGOS2024
Zobacz
+
Rabat do -30%
Online
Stacjonarnie

Rabat do -30% w sklepach stacjonarnych i na www.hegos.eu. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.  

Najniższa cena produktu ze zdjęcia z 30 dni przed obniżką - 699,99 zł.  

Cena produktu po zastosowaniu rabatu – 499,99 zł

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:HEGOS2024
Zobacz
-30% na wszystko
-30% na wszystko
Rabat 30% na nowoczesne meble,... więcej»
Kod rabatowy:SZ30
Zobacz
+
-30% na wszystko
Online

Rabat 30% na nowoczesne meble, lampy i dodatki do Twojego domu. Oferta nie łączy się z innymi akcjami promocyjnymi. Promocja dostępna na kare24.pl. Szczegóły na stronie.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZ30
Zobacz
-20% na biżuterię i zegarki
-20% na biżuterię i zegarki
Rabat 20% na biżuterię i zegar... więcej»
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
+
-20% na biżuterię i zegarki
Online
Stacjonarnie

Rabat 20% na biżuterię i zegarki marki Elixa dostępne w salonach i na apart.pl. Oferta nie łączy się z innymi promocjami. Szczegóły u sprzedawcy i na stronie www.

Oferta ważna:18 - 24.04.2024
Kod rabatowy:SZALENSTWO24
Zobacz
REKLAMA