Fotolia_41250651_Subscription_XL.jpg fot. Fotolia

Konwalia - naturalne sposoby na problemy z sercem

Szukasz naturalnego sposobu na problemy z sercem? Radzimy, jak wykorzystać naturalną moc zawartą w liściach konwalii
Marta Wilczkowska / 28.01.2013 14:13
Fotolia_41250651_Subscription_XL.jpg fot. Fotolia
Konwalie, oprócz wartości ozdobnych przyczyniających się do poprawy samopoczucia, mogą również przyczyniać się do poprawy stanu naszego zdrowia. Ich lecznicze właściwości znane są już od czasów rzymskich, ale obecnie sposób jej stosowania zdecydowanie odbiega od zalecanego przez dawnych znachorów.

Ziele konwalii i jego wyciągi są pożytecznym lekiem stosowanym w chorobach związanych z zaburzeniami pracy serca. Preparaty z wyciągiem z konwalii zaleca się m. in  chorym z niewydolnością serca przebiegającą z częstokurczem, a także w przypadkach uszkodzenia mięśnia sercowego przez toksyny.

Ziele konwalii jest wręcz niezastąpione dla osób w podeszłym wieku, które cierpią na tzw. serce starcze. To dolegliwość związana z wiekiem, objawiająca się napadowym kołataniem serca, niemiarowością, skłonnością do obrzęków a także bólami i dusznością. Dodatkowym plusem jest fakt, że preparaty zawierające wyciąg z konwalii mogą być stosowany przez dłuższy okres czasu - nie kumulują się w organizmie dzięki czemu ich długie zażywanie jest bezpieczne.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)