Melisa - naturalne sposoby na uspokojenie

Fotolia_42168742_Subscription_XL.jpg fot. Fotolia
Powszechnie znana jest uspokajająca moc melisy. Podpowiadamy kiedy jeszcze można wykorzystać kojące właściwości tego zioła
Marta Wilczkowska / 24.05.2017 15:39


Fotolia_42168742_Subscription_XL.jpg fot. Fotolia

Melisa, niegdyś nazywana eliksirem życia, z wyglądu podobna do pokrzywy różni się od niej we wszystkich pozostałych aspektach. Przede wszystkim - w przeciwieństwie do tej parzącej rośliny w Polsce nie występuje w stanie dzikim, a jedynie w postaci hodowlanej. Nie zmniejsza to jednak popularności melisy. Powszechnie znane są jej kojące nerwy właściwości. Kiedy jeszcze melisa może być pomocna?

Melisa znosi skurcze mięśni gładkich, czyli tych, z których składa się nasz przewód pokarmowy. Pobudza również wydzielanie soków trawiennych, dlatego jest idealnym naturalnym środkiem na wszelkiego typu niestrawności wynikające z napięcia nerwowego.

Jest również pomocna w schorzeniach związanych z rozstrojem pokarmowym u dzieci, a także nadczynności tarczycy, depresji, ciśnieniowych bólach głowy czy nawet... palpitacjach serca.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA