Dziurawiec na depresję

Na depresję dziurawiec
Dziurawiec poprawia pracę wątroby i działa przeciwdepresyjnie
/ 26.05.2017 11:31
Na depresję dziurawiec

Dziurawiec znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości antydepresyjnych, ale jego kariera na tym polu zaczęła się niedawno. Od wieków natomiast stosuje się go w przypadku problemów trawiennych. Jego działanie zależy od postaci leku: wyciągi alkoholowe zawierające hiperycynę łagodzą depresję (Psychotonisol, Deprim, Perhip).

Natomiast napary, które mają przede wszystkim flawonoidy i garbniki katechinowe, pomagają przy bólach wątroby, woreczka żółciowego i żołądka (Gastrobonisol, Cholesol, Herbogastrin, Succus Hyperici).

Rada polek:

Dziurawiec ma działanie fotouczulające. Oznacza to, że po jego zażyciu twoja skóra staje się bardzo wrażliwa na światło. Aby uniknąć poparzeń, po zażyciu środków z tej rośliny nie powinnaś wychodzić na słońce. Jeśli nie możesz tego uniknąć, włóż bluzkę z długimi rękawami i czapkę z daszkiem lub kapelusz z szerokim rondem.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA