Rumianek - stany zapalne naturalne sposoby

Inhalacje z naparu rumianku fot. Fotolia
Stany zapalne można wyleczyć w naturalny sposób. Podpowiadamy jak wykorzystać przeciwzapalną moc rumianku
Marta Wilczkowska / 28.01.2013 14:18
Inhalacje z naparu rumianku fot. Fotolia
Na czym polega fenomen rumianku? Jako jedyny wśród wszystkich leków - zarówno syntetycznych jak i naturalnych, nie posiada absolutnie żadnych działań niepożądanych. Z drugiej strony ciężko przecenić jego lecznicze właściwości.

Dzięki przeciwzapalnym właściwościom rumianek pomaga w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i przewodu pokarmowego. Jest doskonałym środkiem zwalczającym kolki, zwłaszcza u małych dzieci. Łagodzi również bóle miesiączkowe, dlatego jest nieocenionym wsparciem dla wszystkich kobiet przechodzących bolesne miesiączki.

Rumianek działa nie tylko wewnętrznie - płukanki i okłady na naparów rumianku wykorzystywane są w praktycznie wszystkich typach stanów zapalnych: od ogólnych zapaleń błon śluzowych po zapalenia spojówek, zapalenia gardła, hemoroidy czy stany zapalne kobiecych narządów płciowych.

Ze względu na brak skutków ubocznych rumianek można stosować również profilaktycznie - zwłaszcza, przy skłonnościach do częstych infekcji, np. dróg moczowych.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA