Sól himalajska różowa pochodzi ze wschodniego pasma Himalajów. W przeciwieństwie do soli kuchennej nie jest przetwarzana i czyszczona chemicznie, dlatego stanowi najzdrowszą sól na naszej planecie. Ten rodzaj soli jest w pełni czysty, bowiem powstawał i krystalizował się kilkadziesiąt milionów lat temu, gdy powietrze nie było skażone tak jak dziś. Ta najcenniejsza sól krystaliczna wydobywana metodą płukania i suszenia zawiera 84 minerały, które posiadają niezwykle cenne właściwości.
Sól himalajska różowa - właściwości
Sól himalajska różowa znajduje zastosowanie w kuchni, medycynie naturalnej i kosmetyce. Stosowanie tego gatunku soli korzystnie wpływa zarówno na nasze zdrowie, jak i urodę. Można jej używać profilaktycznie oraz leczniczo. Minerały, które zawiera, m.in.: wodór, fosfor, siarka, wapno, węgiel, miedź, tytan, aluminium, zapewniają sprawne funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Warto zastąpić tradycyjną sól kuchenną solą himalajską, bowiem nie tylko świetnie podkreśla smak potraw, lecz przede wszystkim nie ma nic wspólnego ze szkodliwym chlorkiem sodu.
9 powodów, dla których warto stosować sól himalajską różową:
- Redukuje dolegliwości jelitowe.
- Korzystnie wpływa na ciśnienie krwi.
- Pielęgnuje i nawilża skórę, poprawia jej jędrność.
- W znacznym stopniu redukuje cellulit.
- Łagodzi schorzenia skórne takie jak trądzik, grzybica czy łuszczyca.
- Wspomaga leczenie schorzeń układu oddechowego.
- Łagodzi infekcje gardła i jamy ustnej.
- Wspomaga leczenie reumatyzmu, kamicy nerkowej i żółciowej.
- Reguluje poziom wody w organizmie (co zapewnia właściwe funkcjonowanie narządów).
Zobacz również:
Rodzaje soli i ich właściwości Jak ograniczyć spożywanie soli i wybrać najzdrowszą?
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!