Uzdrawianie holistyczne

Uzdrawianie holistyczne

Niektórzy wierzą, że można dopomóc leczeniu choroby siłą sugestii, w medycynie alternatywnej zwaną uzdrawianiem holistycznym.
/ 08.06.2018 14:56
Uzdrawianie holistyczne

Holistyka zakłada, że choroba jest złudzeniem, decyzją osoby, która wybiera dysharmonię pomiędzy swoim ciałem fizycznym a duchowym. Pozbycie się choroby, a tym samym osiągnięcie stanu uzdrowienia, według holistyki może nastąpić poprzez zaprzeczenie swojej chorobie. Proces uzdrowienia dokonuje się, gdy chory nie widzi już żadnej wartości w swoim cierpieniu. Uzdrawianie wiąże się ze zrozumieniem, czemu służy choroba. Bez tego zrozumienia uzdrowienie staje się niemożliwe.

Entuzjaści uzdrawiania holistycznego uważają, że decyzja o stanie choroby powstaje w umyśle. Choroba może być wtedy rozumiana jako błędne podejście do rozwiązywania różnorakich problemów. Nasuwa się zatem wniosek, że decyzja podjęta w umyśle może zostać zmieniona. Wystarczy zaprzeczyć swojej chorobie lub złemu samopoczuciu by się uzdrowić.

Zaprzeczenie chorobie

Nie możemy zaprzeczyć chorobie mówiąc: „Nie jestem chory”, gdyż nasza podświadomość nie rozumie słowa „nie”. Tak sformułowane zaprzeczenie nie jest niczym innym jak tylko potwierdzeniem i umocnieniem się w patologicznym stanie chorobowym.

Zaprzeczajmy naszej chorobie mówiąc: „Jestem zdrowy”, a jeżeli nie jesteśmy w stanie tego wypowiedzieć, użyjmy słów: „Jestem napełniony miłością, która uzdrawia każdą komórkę mojego ciała” lub: „Każdy nowy dzień, każda godzina i minuta przybliżają mnie do pełni zdrowia”.

Innymi pozytywnymi sformułowaniami mogą być: „Dziękuję za napełnienie mnie miłością, zdrowiem i bogactwem. Dziękuję za wszystkich życzliwych ludzi, którzy mnie otaczają”.

Przekaz

Pamiętaj, że nasze myśli i słowa są twórcze. Niech zawsze będą pozytywne, gdyż umysł może mieć wpływ na organizm. Słowo (mówione czy też nieme) potrafi uzdrawiać ale również sprowadzać choroby. Staraj się, aby Twój sposób myślenia był zawsze pozytywny dla Ciebie i innych. Codziennie mów sobie po przebudzeniu: „Wybieram szczęście”. Napełnij się uczuciem błogosławieństwa. Bądź wdzięczny za siłę Twojej podświadomości i wierz głęboko, że kryje się w niej nieograniczona inteligencja oraz moc czynienia dobra.


Piotr Górski
www.piotrgorski.pl

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!