Zioła na pamięć i koncentrację (galeria)

Jakie zioła są najlepsze na pamięć i koncentrację? Sesja egzaminacyjna coraz bliżej, więc powinniśmy zastanowić się nad tym, jak w naturalny sposób wspomóc swoją pamięć. Często przez silny stres nasza pamięć zaczyna zawodzić. Co zrobić, by uniknąć przykrej sytuacji na egzaminie? Po jakie zioła sięgnąć?
/ 10.01.2012 13:55
Wyciąg z korzenia żeń-szenia (Panax ginseng) polecany jest w stanach zmęczenia i przy problemach z koncentracją. Przede wszystkim dlatego, że poprawia on sprawność intelektualną. Dzięki zawartym w nim ginsenozydom zwiększa się zdolność hemoglobiny do przyłączania tlenu, na skutek czego narządy są lepiej zaopatrywane w tlen, co z kolei powoduje, że wzrasta ilość energii i zdolność organizmu do wysiłku fizycznego i umysłowego. Aby żeń-szeń mógł wykazać swoje dobroczynne działanie, powinien być zażywany regularnie, jednak kurację (trwającą maksymalnie 2 miesiące) można powtórzyć jedynie dwa razy w roku./fot. Fotolia

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA