porzadek w organizmie fot. Panthermedia

Zrób porządek w organizmie

Stosując preparaty ziołowe przeprowadzisz skuteczną kurację oczyszczającą organizm. Zioła pomogą „wymieść” toksyny z twojego ciała.
/ 17.05.2013 16:52
porzadek w organizmie fot. Panthermedia

Objawami gromadzenia się substancji toksycznych w organizmie mogą być częste bóle głowy, uczucie przemęczenia, zaparcia, przybieranie na wadze, wypryski na skórze.

1. Oczyszczanie
Możesz usunąć szkodliwe produkty przemiany materii przy pomocy ziół „czyszczących” krew. Roślinny detoks jest naprawdę skuteczny.

Herbatka z mniszka:
zalej  2 łyżeczki ziela szklanką zimnej wody. Zagotuj, wyłącz gaz i zaparzaj pod przykryciem 10 minut. Przecedź
i pij po 1 szklance herbatki rano i wieczorem przez 6 tygodni.

Sok z mniszka: możesz sama wyciskać sok z liści albo kupić gotowy preparat Succus Taraxaci. Pij po 1 łyżeczce soku, wymieszanego
z małą ilością wody lub soku owocowego, rano i wieczorem.

Sok z pokrzywy:  kupisz go w aptece. Pij po łyżeczce soku, zmieszanego z małą ilością wody, 3–4 razy dziennie.

Napar ziołowy: zmieszaj po 50 g liścia brzozy i pokrzywy, ziela fiołka trójbarwnego, dziurawca i tymianku, kłącza perzu i tataraku, korzenia cykorii, wierzby i kruszyny. Zalej łyżkę mieszanki szklanką wody, zagotuj, odstaw na 10 minut, przecedź. Pij 3 razy dziennie po szklance, 20 minut przed posiłkiem.


2. Nadwaga
Klucz do sukcesu: dieta i  ruch. Ale ziołowe napary potrafią przyspieszyć odchudzanie.

Mieszanka z 11 ziół: weź po 50 g korzenia kruszyny, mniszka lekarskiego, wilżyny, lubczyku, liścia szałwii, morszczynu pęcherzykowego, znamienia kukurydzy, strąku fasoli, ziela srebrnika, skrzypu polnego i krwawnika, zmieszaj. Zalej łyżkę ziół szklanką wody, zagotuj, odstaw do naciągnięcia na godzinę, przecedź. Pij 3 razy dziennie po szklance, 20 minut przed posiłkiem.


3. Trądzik
Przyczyną jest nadczynność gruczołów łojowych, zwłaszcza u ludzi młodych. Czasem pojawia się u osób przyjmujących leki antydepresyjne i  kortykosteroidy.

Soki: wymieszaj po 15 g preparatów Succus Bardanae (sok z łopianu), Succus Betulae (sok z brzozy), Succus Hyperici (sok z dziurawca) oraz Succus Taraxaci (sok z mniszka). Wlej 20–40 kropli mieszanki do małej ilości wody. Pij 3–4 razy dziennie.

Lecznicza kąpiel: wymieszaj po 50 g owocu jałowca, pączków sosny, kłącza tataraku, ziela skrzypu. Zalej 7 łyżek ziół 2 litrami wody, gotuj przez 10 minut. Odstaw pod przykryciem na 30 minut, przecedź, wlej do ciepłej wody w wannie i kąp się przez 15 minut co drugi dzień.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!