„Zdrowie w Twoich rękach” to nie pusty slogan. Dlaczego warto się badać?

IMG-20210612-WA0119.jpg fot. Fundacja Kochasz Dopilnuj
Regularne badania mogą uratować życie. Trąci banałem? Być może, ale statystki są nieubłagane: nadal wiele osób zgłasza się do lekarza zbyt późno. Dlatego tak ważne są działania Fundacji Kochasz Dopilnuj. Jej twórcy robią wszystko, aby profilaktyczne badania stały się elementem naszego codziennego „self care”, a nie przykrym (i odkładanym wiecznie na później) obowiązkiem.
/ 21.06.2021 15:01
IMG-20210612-WA0119.jpg fot. Fundacja Kochasz Dopilnuj
Fundacja Kochasz Dopilnuj od ponad dwóch lat podejmuje szereg działań, które mają na celu zachęcanie do regularnego sprawdzania swojego stanu zdrowia, ale także, co nie mniej ważne, oswaja ludzi z tematem chorób nowotworowych. Najbliższe miesiące to kolejna odsłona kampanii #Pomacajsie, warsztaty dla młodzieży oraz… wyjątkowa wystawa. Nowy sezon zainaugurował  jednak piknik rodzinny, który zorganizowano na warszawskim Polu Mokotowskim 12 czerwca.
 
 

Piknik „Zdrowie w Twoich rękach”

 
Spotkanie odbyło się pod hasłem „Zdrowie w Twoich rękach”, a jego najważniejszym partnerem merytorycznym było Europejskiej Centrum Zdrowia z Otwocka. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać wywiadów dotyczących profilaktyki chorób XXI wieku, a także porozmawiać z zaproszonymi lekarzami oraz nauczyć się samobadania piersi i jąder na profesjonalnych fantomach razem z Onko Lidka Fitka i stowarzyszeniem Rak Out. Spotkanie było także okazją, aby zgłębić tajniki zdrowego odżywania z dietetykami z Poradni Dietetyczno-Żywieniowej Uniwersytetu Przyrodniczo Humanistycznego w Siedlcach, poćwiczyć jogę, potańczyć z Danzee, obejrzeć występ zespołu mistrzów Polski Egurrola Dance Studio oraz nauczyć się jak zrobić dobry makijaż od specjalistek z Avon.
 
 
Piknik wsparło wiele firm, które zapewniły jego uczestnikom moc atrakcji. Głównym sponsorem był deweloper Cordia Polska. Napoje i zdrowe przekąski dostarczyli Jeronimo Martins, piekarnie Putka, Poczta Tortowa, restauracja Dębianka, Między Babeczkami i dziewczyny ze stowarzyszenia Rak Out.
 
 

Kampania #Pomacajsie

 
Piknik był nie tylko świetnym rozpoczęciem sezonu letniego oraz okazją do edukowania się w temacie samobadania i profilaktyki zdrowotnej. Fundacja świętowała także drugie urodziny swojej sztandarowej akcji, która dała początek Kochasz Dopilnuj. #Pomacajsie to foto kampania, w ramach której kobiety doświadczone rakiem piersi pozują do aktów. Ostatnie 24 miesiące to niemal 100 niezwykłych fotografii, które zawisły w Warszawie i Sokółce. Bohaterki zdjęć, mówiąc otwarcie o swoich doświadczeniach i pokazując ślady choroby na ciele, chcą dać innym osobom zmagającym się z nowotworami, siłę i nadzieję. Billboardy mają także przypominać o regularnych badaniach, obalać mity związane z rakiem piersi oraz oswajać temat chorób nowotworowych (strach przed diagnozą jest jedną z głównych przyczyn odkładania badań profilaktycznych na później). 
 
 
Kolejne bohaterki #Pomacajsie poznamy już we wrześniu, kiedy to ruszy 5 odsłona akcji. Jesienią fundacja planuje także warsztaty dla uczniów szkół średnich i studentów, a także wystawy. Na bieżąco wszystkie działania Fundacji Kochasz Dopilnuj można śledzić w jej social mediach: Facebooku i Instagramie. Powyżej i poniżej natomiast kilka wybranych zdjęć powstałych w ramach kampanii #Pomacajsie. 
 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Redakcja poleca

REKLAMA