Okulary – jak powstają?

Jaką drogę muszą przejść okulary, zanim trafią na nos pacjenta? Na czym polega obróbka i montaż soczewek? Sprawdziliśmy to w pracowni optycznej, a naszym przewodnikiem był optyk optometrysta Paweł Szczerbiński, ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej!
Marta Słupska / 02.09.2016 09:13

Każdy, kto nosi okulary, wie, że jest to element bardzo indywidualny, dopasowany nie tylko do wady wzroku, ale też rozstawienia oczu, kształtu twarzy czy preferencji związanych z gustem. W okularach musimy nie tylko dobrze widzieć, ale też dobrze się w nich czuć.

Zanim dostaniemy idealnie dopasowane do swoich potrzeb okulary, musimy poddać się dokładnym badaniom, które przeprowadza optyk. Konieczne jest też wybranie odpowiednich oprawek. Wówczas okulary są przekazywane do pracowni, gdzie dokonywana jest obróbka i montaż soczewek. Na czym polega ten proces? Jak wygląda?

O procesie powstawania okularów opowiedział nam Paweł Szczerbiński – optyk optometrysta, ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej!

Jak dopasować okulary do stylu życia?
Jak powstały okulary?
Kupujesz okulary przeciwsłoneczne w sklepie? Sprawdź, co ci grozi!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Tagi: oczy, okulary, oko, wzrok

Redakcja poleca

REKLAMA