Wakacyjna apteczka – leki, suplementy, produkty na wyjazd

Przejrzeliśmy produkty dostępne w aptekach i znaleźliśmy to, co faktycznie może się przydać w czasie urlopu.
Marta Słupska / 01.06.2017 13:52

Plastry na odciski, produkty odstraszające komary i kleszcze, opatrunki, środki na alergię, przeziębienie i rożnego rodzaju bóle – to tylko część medykamentów, które warto zabrać ze sobą na wyjazd. Co jeszcze może się przydać?

Wakacyjna apteczka pod ręką

Na wakacjach rzadko myślimy o tym, że może się nam przydarzyć jakiś wypadek, skaleczenie czy uraz. Warto jednak zawczasu spakować do podróżnej torby przynajmniej podstawowe produkty lecznicze, które sprawią, że w przypadku niefortunnego zdarzenia lub pojawienia się objawów alergii czy przeziębienia nie będziemy gorączkowo poszukiwać apteki.

Co warto mieć pod ręką? Naszym zdaniem to zależy od tego gdzie i na jak długo wyjeżdżamy, warto jednak zawsze włożyć do walizki plastry, repelenty, które odstraszą komary, kleszcze i inne insekty, opatrunki, środki do odkażania ran, przeciwbólowe, a także takie, które łagodzą katar (także ten alergiczny).

Przezorny zawsze ubezpieczony – w naszej galerii znajdziecie więc to, co warto zabrać ze sobą na urlop!

Jak spakować apteczkę na wyjazd?

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!